avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 740 soluții astăzi
Forum Activitate johnyyy1983

Activitate johnyyy1983

o alta chestie care ma sacaie rau de tot..cand a venit prima data fatuca aia, consilier executare eu nu am fost acasa si erau parinti mei...cand am ajuns acasa mare tambalau, ai mei erau foarte speriati, fiind si batrani, am sunat-o imediat si am avut o discutie m ai aprinsa cu ea.....ea fiind foarte relaxata si ca nu o intereseaza ca nu am eu bani, ca trebuie sa platesc si ca va veni in fiecare seara la mine acasa...chestia asta cu venitul acasa nu prea i mi convine, ai mei se sperie, fiind batrani si alta chesti nu au nici -o treaba saraci cu datoria mea...
cum sa fac sa nu m ai vina consilierul la mine?
nu am semnat nimic, ei incearca sa-mi impuna sa semnam un contract prin care ma oblig sa platesc lunar cate o suma...
CLAR sa NU SEMNEZ nimic...?
buna ziua
aceiasi problema o am si eu..
am luat un credit in 2005, am achitat pana in 2009 la inceputul anului, la sfarsitul anului 2009 trebuia sa il termin m ai ramanand sa achit 700 de euro si nu am m ai avut posibilitatea de a achita....
am primit instiintari ca , creditul a fost preluat de o firma de recuperari..
am primit o gramada de telefoane si instiintari de plata..una din ele in 2012 decembrie in care mi se spunea ca am posibilitatea sa achit doar 50% din valoarea creditului, ca e reducere...
acum cateva zile m am trezit acasa cu o fata , consilier executare la firma de recuperare..ca trebuie sa platesc creditul ca daca nu va incepe executarea silita,etc...
mi-a propus sa facem un contract in care sa ma angajez sa platesc cate o rata lunara pana in 100 euro...
NU detin nimic pe numele meu .....
am vb cu un angajat de la banca si mi-a spus sa nu platesc banii firmei de recuperare...
Ce sfat i mi dati... ideea e ca nu lucrez si nu am posibilitatea de a achita, insa sunt putin speriat...
Multumesc..