avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters288999

Activitate ContSters288999

Amiabil nu cred ca exista sanse, pentru ca el este foarte dusmanos, idea este ca el I-a trimis lu' maica-mea mai multe SMS-uri in care ii spune ca o sa faca tot raul pe care il poate face, ca ii da foc la masina, ca o omoara tot felul de chestii de genul acesta . mesajele inca le are in telefon, conteaza oare aceste lucruri ? plus ca maica-mea mai are importiva lui inca 2 dosare pentru violenta, care au fost clasate. pentru ca maica-mea a nu a vrut sa ii faca rau
Buna ziua,
Deci.... maica-mea s-a despartit de sotul ei acum putin timp, iar zilele trecute a vrut sa mearga la el acasa sa isi ia lucrurile care au ramas acolo. El sta la curte, maica-mea inca are domiciliul acolo, deci a intrat fara sa mai sune la poarta, usa de la intrare in casa fiind deschisa a intrat direct, inainte sa intre in casa, m-a sunat pe mine sa merg cu masina sa o ajut cu lucrurile, in casa era el ....cu cu femeie, amandoi pe jumatate dezbracati. el surprins a sarit fara sa stea la discutie sa o bata pe maica-mea, cand am ajuns eu pe maicamea o scosese deja in curte si era intinsa jos, am intrat am ridicat-o am urcat-o repede in masina ( pentru ca omu o lasase ca sa intre in casa sa ia o bata), am \"fugit\" direct la IML, insa fiind noapte nu am gasit pe nimeni acolo, asa ca am plecat la sectia de politie sa raportam. Acolo alta surpriza, el a chemat politia si a declarant impreuna cu amanta ca ca eu si maicamea am intrat peste ei in casa si i-am batut (eu am 52 kg, el are 110....) se pare ca a fost si el la IML si a luat certificate medico-legal si I-au dat 1 zi de spitalizare ( maica-mea cand s-a aparat l-a zgariat pe fata, absolut nimic altceva).
Acuma treaba este urmatoarea, cum dovedesc eu ca eu nu l-am batut, daca el are 1 martor ca eu l-am batut? se aplica cumva violare de domiciliu daca maica-mea are domiciliu acolo ? ( apropo, maica-mea are 8 zile de spitalizare de la IML)
Ce as putea sa patesc eu s-au maica-mea ?