avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1083 soluții astăzi
Forum Activitate gabrielatoni

Activitate gabrielatoni

Răspuns la discuția Autoritate parinteasca. Demersuri
El are domiciliu in romania dar la mama lui .Dar nu prea sta in romania pleaca mereu.
Răspuns la discuția Autoritate parinteasca. Demersuri
da am loc de munca casa tot .dar nu stiu ce pasi sa urmez
Răspuns la discuția Autoritate parinteasca. Demersuri
Am fost la ambasada Romaniei din londra si ni sa facut o foaie de calatorie pentru a putea ajunge in romania.
In acea perioada am spus ca ii vom face pasaportul in Romania dar nu a mai fost asa.Fetita este trecuta pe numale lui de familie noi nefiind casatoriti
Copilul este de cetatanie romana.Noi am crescuto inpreuna pana la varsta de 1 an iar dupa am hotarat sa vin cu fetita in tara deoarece nu ne mai intelegeam fiind si o persoana foarte violenta.Pana sa hotarasc sa merg in instanta el nu era interesat de copil dar acum sa intros si sustine ca isi iubeste copilu si ca nu va fi de acord sa imi dea samnatura sa imi pot lua fata cu mine.De aceea imi este frica sa plec iara si sa imi las fata la mama mea .Imi este frica ca va veni si va spune ca am abandonat copilul.Ce anume ar trebui sa fac?
Am o fetita de aproape trei ani nu este nascuta in romania .Am nascuto in Londra .Nu sunt casatorita cu tatal fetitei .Am venit in romania cu fetita acum 2 ani aproape la hotararea amandurora..Cu timpu nu ne am mai inteles si am hotarat sa ne despartim .Eu am plecat in Italia din cauza situatiei din tara iar fata a ramas la mama mea pentru astea 2 luni.Mam intors si de aici a inceput tot calvarul .Eu as vrea sa iau fata cu mine si nu stiu exact unde sa ma duc si ce sa fac .Stiu ca fara acordul lui nu am cum sa scot fata din tara dar tot timpu asta el nu a stat deloc langa fata a fost mereu plecat nu a stiu mai nimic de copil doar ca il mai suna din cand in cand la telefon.Imi este frica de el este o persoana foarte violenta.Va rog daca ma poate ajuta cineva cu un sfat .Multumesc