avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 472 soluții astăzi
Forum Activitate cocaveles

Activitate cocaveles

Multumesc mult pentru raspuns! Am sesizat prin E-mail faptele politistilor la conducerea MAI .Dar martorul care a semnat ca eu am luat cunostinta de amenda si refuz sa semnez nu are nici o vina? Va rog sa ma iertati pentru insistenta.
Samba 13.04.2013 eram acasa cu nepoata mea de ani care se juca.In usa de la intrare am auzit batand cineva cu pumnul.Eu iritata si speriata m-am repezit la usa unde erau 2 politisti.Le-am reprosat nervoasa ca eu am sonerie si nu accept sa mi se bata cu pumnul in usa si le-am inchis usa in fata.Ei au sunat de aceasta data eu am deschis si acum ei iritati mi-au cerut CI .Eu le-am cerut lor sa se prezinte si de ce imi cer CI.Ei au spus ca asa vor ,eu am refuzat si am inchis din nou usa.Dupa 3 zile au venit cu amenda pentru tulburarea linisti in bloc si pentru ca nu dau date despre identitatea mea.era ora 18,40 ,ei a mers la cel de la parter care am inteles ca i-a chemat cand nepoata mea a scapat vergeua pe gresie. Au facut procesul verbal unde au scris ca sunt de fata si refuz sa semnez ,martor (mincinos)fiind cel de la parter in casa caruia au facut PV de amenda fara ca eu sa stiu .Ma intreb de unde au luat datele mela daca eu nu am spus identitatea mea.Va rog sa-mi spuneti : Am sanse sa castig daca contest amenda? Dar pe martor il pot chema in judecata?Dar pe politisct ca m-a umilit si m-a speriat in casa mea? Va multumesc anticipat si va rog sa ma ajutati cu informatii care ma ajuta sa-mi castig demnitatea in fata vecinilor care nu au inteles de ce politia bate cu pumnul in usa mea,eu avand 60 ani.