avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Activitate dorulet75

Activitate dorulet75

Răspuns la discuția Cum sa fac o plangere penala
multumesc mult...data la care contractul expira este in clar ..adica la 31.12.2015 dar de innapoiere bunului nu scrie nimic....asa cum ati spus dvs am consultatat un avocat si pt moment am facut o notificare ...in cazul in care nu rasp pozitiv voi merge pe civil...mentionez faptul ca la inceput am facut un act de vanzare cumparare de mana, iar cand m-am intalnit sa perfectez actul, persoana care a luat autoturismul a zis sa facem act de comodat pt
Am dat spre comodat un autoturism dacia catre o persoana. Respectiva persoana e de rea credinta. Conform contractului de comodat el platea impozitul,reparatii amenzi,etc., ceea ce nu a facut...eu am platit impozit,m-am trezit si cu amenda la CNADR pe care am atacat-o in instanta. Contractul a expirat la 31.12.2015. L-am sunat sa intru in posesia bunului dar nu mai am cu cine discuta; totodata el a instrainat autoturismul altei persoane.
Singura cale acum este in instanta . Am inteles ca trebuie sa fac plangere la judecatorie. Intrebarea mea este: Ce fel de plangere? si unde gasesc un model de astfel de plangere pentru am recupera bunul sau sa pot radia masina.
Va multumesc.
Buna ziua
As dori sa stiu si eu la ce valoare se calculeaza bunurile lipsa care sunt la starea a 2 a ,sau care sunt la casare (ele realizand totusi norma de utilizare)