avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 483 soluții astăzi
Forum Activitate MateiCostel

Activitate MateiCostel

Răspuns la discuția Agresat si batut de cagulati
Vreau sa va aduc la cunostinta faptul ca in urma cereri formulate catre procuror cu confirmarea de primire a fost un esec..au trecut cele 30 de zile si nu am primit nici un raspuns ..cine ma poate sfatui ce pot face in acest caz..As dori sa dau in judecata si procurorul care se ocupa de acest caz..Chiar in tara aceasta nu se tine cont de asa zisele legi ..?
Răspuns la discuția Agresat si batut de cagulati
Numarul de dosar il cunosc ., Cererea am facut-o deja :


PARCHETUL DE PE LANGA JUDECATORIA XXX
Dosar Penal Nr. XXXX / 2012

DOMNULE PRIM PROCUROR

Subsemnatul XXXXXXX fiul lui Costel si Maria , domiciliat in XXX str: XXXXXX nr XXX , Bl XXX , Sc C , Et 4 , Ap 2 , posesor al CI seria MX nr. XXXX eliberat de SPCLEP XXX , CNP XXXX , in calitate de (parte vatamata), in cauza care formeaza obiectul dosarului penal nr. XXXX / 2012 , in temeiul art. 275 si 277 din Cod Procedura penala , raportat la art. 6 din Conventia Europeana a Drepturilor Omului (C.E.D.O.) si la art. 20, 21 din Constituţia României aflat in cercetare , va rog sa imi comunicati care este stadiul cercetarilor intreprinse pana acum in acest dosar. Formulez prezenta cerere pentru urgentarea pronuntarii si a solutiei din dosarul penal Nr. XXXX / 2012.

Ca urmare a celor expuse mai sus vă rog să dispuneti masurile legale care se impun in vederea urgentarii pronuntarii si a comunicarii solutiei din dosarul penal nr XXXX / 2012
În drept: art. 20, 21 din Constituţia României ; art. 6 , primul paragraf , Convenţia Europeană a Drepturilor Omului şi libertăţilor fundamentale ; art. 275 si 277 din Cod Procedura penala.

DOMNULUI PRIM PROCUROR AL PARCHETULUI DE PE LANGA JUDECÃTORIA XXXX


Data_______________ Semnatura_______________

Sper ca acest format sa ajute si pe altii .
Buna ziua . O intrebare si un sfat totodata as dori de la Dumneavoastra. Anul trecut pe data de 17 Martie 2012, am fost agresat si batut de catre cagulati., am fost la parchetul militar si am facut o plangere penala , de la parchetul militar s-a mutat la Parchetul de pe langa Tribunal , de la Parchetul de pe langa Tribunal s-a mutat la curtea de apel., si de aici nu mai stiu nimic. Am fost mereu acolo sa intreb care este situatia dosarului meu ..si nu primesc nici un raspuns. Nu imi spune nici cine este procurorul care se ocupa de caz. Pe langa plangerea facuta , am depus si certificat medico legal , am fost si cu martori , dar nu mai primesc nici un raspuns. Ce ma sfatuiti sa fac . Vreau sa va aduc la cunostinta ca stiu numarul dosarului de unde a si inghetat la curtea de apel ., Nu vreau sa cedez deloc si ma constitui parte civila si doresc despagubiri morale si materiale atat de la cei 2 cagulati cat si de la politistul care era in duba si nu a intervenit deloc (aici stiu ca se incadreaza la abuz in serviciu politistul). Multumesc