avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Activitate stefaroiflorin

Activitate stefaroiflorin

Am facut contestatie ieri am primit intampinare de la politia rutiera contine certificatul de omologare al cinemometrului atestatu profesional al agentului de control si doua fotografii . In fotografii intaradevar am viteza de 116 km apare si un acoperis de casa nu pot sa imi dau seama daca este in localitate sau pe un sector de drum cu 90km la ora in imediata apropiere a localitatii. Politia sustine ca cinemometrul PITHON II nu poate prezenta dovezi pe suport CD este oare posibil ca poza sa fii fost facuta in afara localitatii si sa ma fii oprit dupa 5 km ?
Da cu siguranta voi depune contestatie la cel de-al doi-lea pv cred ca ar trebui sa cer promele radarului in instanta ca tare sunt curios daca poate sa aduca fotografie ca rulam cu 116 km pe ora . Ma poate sfatui cineva cum este mai bine sa procedez ? Cineva mi-a spus ca daca am fost depistat de un radar marca PYTHON II ar putea sa dea eruare cand detecteaza in timp ce masina pe care este montat este in miscare .
50 km . Nu contest ca am depasit cu viteza de 31km dar cu 66 nu cred
In ziua de 10:05:2013 la ora 15:42 am fost detectat de radar cu viteza de 81 km in localitate si la 15:53 cu viteza de 116 km in aceeasi localitate . Apoi echipajul de politie m-a tres pe dreapta si mi-a intocmit doa procese verbale la ora 16:00 depasirea vitezei cu 81 km ca urmare am primit 4 puncte de penalizare si advertisment . Cel de-al doi-lea la ora 15:55 depasirea vitezei in localitate cu 116 km ca urmare 750 lei amenda si suspendarea permisului de conducere pentru 90 de zile . Este posibil asa ceva ? Consider cel de-al doi-lea nu este real