avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 659 soluții astăzi
Forum Activitate Mariusdmx

Activitate Mariusdmx

Răspuns la discuția Titular contract gaze
D-le Adam Grecu, nu ati inteles nimic din ce am scris. Contractul la gaze se face automat pe numele dezvoltatorului, deci nu era ceva ce eu puteam controla. In al doilea rand, nu aveam de ales sa cred sau sa nu cred ca va plati el facturile, si eu lor la randul meu, ca nu putem sa mut cu forta contractul pe numele meu. Asta era si problema aici de fapt, cum fac sa mut pe numele meu. Intre timp s-a rezolvat.
Buna ziua, m-am mutat de 1 an jumate intr-un complex rezidential. In luna octombrie 2012 am fost racordat la gaze pe baza proiectului dezvoltatorului, fapt platit in pretul casei si stipulat in contractul de v-c. Problema este ca dezvoltatorul nu a mutat inca pe numele meu contractul de servicii cu GDF Suez, cu toate ca l-am contactat de mai multe ori in aceste 7 luni. Problema cea mai mare este ca nici nu a platit facturile, fapt ce a determinat sistarea gazului de catre GDF. Contactand dezvoltatorul, am aflat ca nu vrea sa plateasca facturile cum mi-a spus ca va face initial, urmand apoi sa ma taxeze pe mine. Am platit eu astazi facturile chiar daca sunt pe firma dezvoltatoare si as vrea sa stiu cum pot obliga sa mute contractul pe numele meu, lucru stipulat si in contractul de v-c ca in termen de 30 de zile sa faca asta.