avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 855 soluții astăzi
Forum Activitate mariaandreia

Activitate mariaandreia

Răspuns la discuția Problema cu cardul de cumparaturi
imi cer scuze ca insist dar cum sa fac rost de acel extras ? am cerut la tel sa mi verifice contu si au zis ca nu se poate . cum se face ca am primit lunar acele extrasuri si imediat dupa astea doua luni in care sa zic ca am platit mai putin cu 20-30 ron sa se faca o penalitate de 400?penalitatea nu se aplica doar la diferenta?
Răspuns la discuția Problema cu cardul de cumparaturi
multumesc de raspuns dar ultimulsold final de plata e 3703 si suma minima de plata este 92.60 sta fiind in extrasul din luna febr apoi nu am mai primit nimic . stiam ca pot plati doar dobanda si soldu ar fi ramas acelasi pana as fi reusit sa l recuperez
Buna ziua . Am o problema care nu i gasesc explicatie si nici cei care sunt in masura nu mi au dat. In aprilie 2012 am activat un card de cumparaturi de 4170. am retras de cate ori am avut nevoie dar am depus lunar suma minima de plata care imi venea lunar pe extrasul de cont. Ultima tranzactie am facut o in luna martie dar dupa calculul meu au mai ramas pe card cam 250 ron. lunar am depus cate 100 ron , in ultimul extras care l am primit in luna febr era trecut ca suma minimade plata 96 apoi in martie si aprilie nu am mai primit acel extras dar am continuat sa depun cate 100 ron . am considerat ca de ar fi un 5 sau 10 lei mai putin banca ar avea de unde sa completeze suma in cont mai fiind cam 250 ron. acum in mai imi vine un extras ca am de platit 400 ron penalitati de intarziere eu una nu vad cu ce am intarziat daca am depus lunar bani in cont si imi arata ca am contul gol. am sunat la ei sa mi explice si sa intre in cont sa verifice ultima retragere si zic ca nu pot s o faca si ca am de dat acei bani ca penalitati de intarziere.va rog ajutati ma cu un sfat , ei ghiseu nu au sa pot clarifica si la tel atat mi au zis. multumesc anticipat


si inca ceva disponibil limita de credit aveam 4170 acum imi zic ca am depasit am 4370 si nu nu inteleg cu ce am depasit daca eu am lasat in cont 250 ron