avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 807 soluții astăzi
Forum Activitate radutiron

Activitate radutiron

3 ani si 8 luni. Nu intru mult in detalii: pe un aeroport am fost furat de vamesi. Pentru ca am facut scandal am ajuns sa fiu acuzat de toate porcariile din lume. Am fost dus la o inchisoare fara sa am avocat macar din oficiu, nu am avut documente traduse, nu am avut parte de recurs deloc la mandatul de arestare. Dupa 4 luni am fost eliberat. Venit in Romania invalid dupa tratamentele justitiei Italiene am facut demersuri sa vad cum ma "razbun" pe ei. Dupa 5 ani se razbuna ei facandu-mi cadou in martie un mandat de arestare european. In prezent Curtea de Casatie a respins extradarea si astept ocazia de a face apel in Italia. Italienii se fac ca nu stiu cine sunt si ce vreau. De 2 luni nu raspund la toate adresele mele de recurs, eventual cred cu anularea injustitiei facuta in 2006-2007 Pot ei sa emita un mandat de arestare dupa atata timp ? Repet, am fost acasa invalid mult timp la pat, ca si acum in urma batailor din Italia, bocanci si bastoane de metal invelite in cauciuc. Din 2007 si pana acum am depus demersuri pentru arestarea indivizilor care m-au adus aici. Grea tema .... stiu .... din pacate pentru ei probele mele sunt clare, cu inscrisuri efectuate de ei. Mor cu dreptatea in mana ?
Am fost condamnat in lipsa, fara sa stiu, in alta tara. Dupa 5 ani imi vine un mandat de arestare european. Judecatorul spune ca e corect. Unii avocati spun ca nu. Cum este ? Se poate emite dupa 5 ani un mandat de arestare la o condamnare (in fine fara drept de apel si efectuata in lipsa) ? De ce au emis dupa 5 ani mandatul si daca este corect si inca valid sa-l emita acum in 2013 cand asa zisul proces a fost spun ei in 2007? N a fost vorba de o sustragere de la asa zisa fapta, am fost mereu public si s-a stiut adresa mea pe care nu am schimbat-o niciodata.