avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 990 soluții astăzi
Forum Activitate oznaron

Activitate oznaron

va multumesc mult de raspuns
buna seara As avea si eu o intrebare.In 2008 am facut un credit la banc post ,dupa cateva luni am fost concediata si nu am mai putut plati ratele.Am inceput sa primesc somatii etc..stiti procedurile.La aproximativ 2 ani jumate m am angajat in alta parte si partonul meu a primit instiintare de poprire.Mi a oprit o treime din salariu timp de 1 an de zile dupa care a dat faliment si ma trimis in somaj.Cand am primit actele am aflat ca el de fapt nu platise catre banca decat o luna pentru ca i se blocasera conturile(asta a fost explicatia lui).Dupa ce am terminat somajul m am angajat din nou dar nu am mai primit nici o poprire,iar acum am primit aceasta somatie ca trebuie sa platesc toata suma in 24 de ore,dupa care se trece la executarea silita.As vrea sa mi spuneti in ce consta aceasta executare daca eu nu am girat cu nimic.Singurul meu bun ar fi o treime din casa parintesca pe care am mostenit o inainte de a lua creditul.Imi poate executa silit aceasta casa atata timp cat mai sunt 2 proprietari si nu sa facut partajul?