avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1510 soluții astăzi
Forum Activitate darra18

Activitate darra18

multumesc pentru raspuns, as mai vrea sa stiu daca este adevarat ca penalitatile nu sunt un "obiect de litigiu" daca am spus corect pentru ca nu prea cunosc termenii. si am inteles ca nu pot fi data in judecata....da intradevar am achitat de bunavoie valoarea facturii taxa de recuperare si taxa de reziliere a contractului de telefonie..dar suma de 4500 care reprezinta valoarea penalitatilor nu am achitat pentru ca mi se pare o suma aberanta de la valoare facturii de 1400 ron sa se ajunga la suma aceasta.. au tot venit notificari pentru plata sumei si ultima este solicitare de executare silita care a venit inainte de data 11 /06/2011..asta ineamna ca m-au dat in judecata? va multumesc mult.
buna , as vrea sa stiu daca dupa 3 ani dupa ce am achitat la o firma de recuperari valoarea facturi , a rezilierii contractului de telefonie si taxa de recuperare , pot fi executata silit pentru neachitarea penalitatilor (val de 4500 ron) sau daca pot fi data in judecata pentru neachitarea acestuia? factura si taxa de reziliere si taxa de recuperare fiind achitate in data de 11.06.2010. va multumesc.