avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1107 soluții astăzi
Forum Activitate albulescumagda

Activitate albulescumagda

Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Lavinia_Ioa a scris:

albulescumagda a scris:

Chiar nimeni nu raspunde la intrebarea cu contestatii?? Trebuie motivate aceste contestatii?? Si cum adica "daca iti accepta contestatia"?? Mi se pare ciudat ca ramane la latitudinea lor, care sunt lucrarile ce vor fi reevaluate!!! Poate reuseste cineva sa ma lamureasca despre criteriul conform caruia vor fi acceptate unele contestatii, iar celelalte nu!


Eu am formulat-o astfel:

DOMNULE/DOAMNA PRESEDINTE,



Subsemnata ....,posesoare a BI seria .... nr...... având CNP ........, în calitate de candidat la concursul de admitere la Scoala nationala de Grefieri organizat în data de 1 septembrie 2013 solicit recorectarea lucrării la materia „Organizare Judiciară”.




Data Semnatura,



Baiatul de la tribunal a zis ca e in regula si ca nu exista o formulare stabilita de ei.





Multumesc frumos Lavinia!
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Chiar nimeni nu raspunde la intrebarea cu contestatii?? Trebuie motivate aceste contestatii?? Si cum adica "daca iti accepta contestatia"?? Mi se pare ciudat ca ramane la latitudinea lor, care sunt lucrarile ce vor fi reevaluate!!! Poate reuseste cineva sa ma lamureasca despre criteriul conform caruia vor fi acceptate unele contestatii, iar celelalte nu!
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Ar fi minunat dacă s-ar întâmpla așa, n-am fi nevoiți să mai așteptăm un an in cazul în care nu ne aflăm printre cei care vor lua. Dar si mie îmi e greu să cred că se va organiza un alt concurs în februarie. Mai bine ar subvenționa numărul de locuri acum, și în loc de 120 de persoane, să intre cel puțin 200. Așa am avea, evident, mai multe șanse!!!
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
În anii precedenți maxim 15 persoane au avut note de peste 9. Să fim serioși!!!!! Chiar crezi ca sunt 150 de persoane cu note de peste 8.60???? Și am impresia că ai o părere prea bună despre cei care s-au înscris, faci greșeala asta judecându-i din prisma ta Geanina, adică o persoană ce evident a învățat. Aproape toate persoanele pe care eu le cunosc și s-au inscris anul acesta nu mă depașesc pe mine ca și notă, darămite pe tine. Oricum timpul trece foarte repede și ne vom lămuri!!
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Geanina, eu zic să stai liniștită, e imposibil să nu ocupi un loc în primii 100. Dar te înțeleg, e și normal să ai emoții. Din moment ce și eu mai trag speranțe că voi intra, în ceea ce te privește nu există nici un fel de pericol. Preocupă-te mai bine de locul unde vei locui pentru următoarele 6 luni :) . E deja o certitudine în ceea ce te privește.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Geanina poți te rog să-mi zici media pe care ți-ai estimat-o?? Sunt curioasă care-i motivul pentru care ai atâtea emoții!! Te afli în aceeași situație cu a mea?? Ma aștept la nota 8, dar mi-e teama că anul ăsta ultima medie cu care se va intra va fi cu mult mai mare decât a mea !!
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Aveți cunoștințe de situații în care,în urma soluționării contestațiilor, media candidatului să fi scăzut???
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Media la care ma astept este 8.16. Dar citind ulterior ca se tine seama de lizibilitate, de exprimare etc. incep sa cred ca voi fi depunctata serios. Si motivația pentru care unele persoane nu-si spun media estimativa, ține probabil de faptul ca nu vor sa spune vreo prostie, fie sa spuna vreo medie prea mare(mânați fiind de subiectivism) sau din contra sa-si spuna vreo medie prea mica si ulterior sa fie ceva mai mult si sa fie acuzati de vreo învârteala. Parerea mea.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Bineînțeles că avem excepțiile de necompetență și conflictele !! Oricum, mi se pare puțin ciudat că se pune o astfel de întrebare cu numai 3 zile înainte de examen. Vă doresc mult succes și Dumnezeu sa ne lumineze mințile.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Sa inteleg ca tu Mihai, nu ai intrat deloc pe site-ul SNG-ului la sectiunea concursuri. Daca faceai lucrul asta puteai sa vezi ca in fiecare an locatia a fost alta si ca vom fi anuntati cu cateva zile inainte de examen, de locul in care ne vom prezenta pentru sustinerea acestuia... Deci sper ca ti-am raspuns la intrebare.. Vom afla , presupun, in intervalul 25-28 de locul in care se va sustine anul acesta examenul..