avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1156 soluții astăzi
Forum Activitate Bmw335xdi

Activitate Bmw335xdi

Buna Ziua,
Am si eu o intrebare.
In luna februarie 2013 am fost depistat conducand autoturism cu permisul de conducere suspendat. In luna ianuarie 2014 am primit neinceperea urmariri penala si amenda administrativa 1000 de ron. Acuma eu trebuie sa mai stau inca 3 luni fara permis sau pot sa ma duc sa il ridic in baza hotararii care am primito cu amenda.
Pe ordonanta nu este specificat nimic, daca sa mai stau 3 luni sau nu. Dar am intrebat 2 avocatii si unu a zis ca sa ma duc sa il iau altu sa astept 3 luni . Problema e ca sunt la 2000 de KM . Va rog sa ma ajutati

Cu stima si Respect
Asta ce insemna ca o sa ma areateze iara ? Ca am incercat sa parasesc tara ?? Nu trebuia sa imi zica procurorul cand lam intrebat .. Nu era ceva normal sa nu fiu putut sa parasesc tara de prima data .. Eu am iesit din tara de 15 ori pana acuma .. Si nu am avut niki cea mai mica problema ....Acuma daca incerc iar luni sa plec ce mi se poate intampla ???
Pai si asta inseamna ca o sa ma aresteze din nou? Odata ce am incercat sa paraseesc tara .... Dar am iesit de 15 ori din tara de cand a inceput procesul pr fond ...... Si niciodata nu am avut probleme ... Nu vreau sa ma sustrag sau ceva ,,,, doar am niste bilete in excursie si e cu plecarea din itslis .. Daca mai incerc luni ... Risc cumva sa ma aresteze ? .... Chiar nu msi dtiu ce sa fac ... Mie avocatul mia zis ca pot sa plec linistit deorece nu mi sa mai prelungit
masura ...
Buna asta ... Chiar asa o sa fac uite asta seara o sa incerc sa vad daca mai am confirmarile zborurilor si sa ii pun luni sa verifice in cazul in care ma opresc ... Am mai vorbit cu cineva si mia zis ca am vut eu ghinion si am apucat unu care habar nu are si a vazut el acolo ca am avut interdictie in 2009 si a crezut ca am si acuma ... Mersi mult pentru ajutor
Se poate sa fie o greseala de a lor ...? Vamesul era foarte tanar si nu prea avea habar nici declaratie sa imi ia am scriso eu ce am crezut ca trebuie sa spun ... Acuma procesul este pe fond din 2010 ... Mai este posibil asa ceva ? Eu luni am luat iara bilet pentru ca pe cel de asi lam pierdut si am pierdut si bani pe el ... Luni daca patesc la fel ma poti indruma te rog ce sa le zic .. Deoarece legatura cu procurorul nu pot lua mi sa spus de la tribunal pana in septembrie ... Cu respect ai va multumesc mult
Pai urmarirea penala sa terminat in urma cu 2 ani si de atunci nu mi sa mai prelungi nu am avut decat 30 de zile ... Si am si intrebat procurorul atunci ca daca imi da o hartie la mana ca sa pot iesi si mia zis cadaca ma intoarce undeva inapoi sa sune la tribunal si am sunat acolo si nu pot da nici un raspuns ca esteplecat procurorul in concediu ... Tara am parasito de cel putin 15 ori de atunci pana acuma si nu am avut nici cea mai mica problma si chiar am fost verificat si in romania si in germania si nici o problema
Azi am vrut sa plec in italia.. Si la vama am fost oprit si intors inapoi.. In 2009 am fost areatat pentru 30 de zile pentru frauda onformatica .. Dupa care am fost eliberat deoarece a fost inlocuita masura de arest preventiv cu obligatia de a nu parasii tara ... Din cate stiu obligatia de a nu parasi tara este pr o perioada de 30 de zile .. Mie dupe cele 30 de Zile nu mi sa mai prelungit nimik ... Si procurorul a zis ca pot parasii tara ... Nu mia dat niki o hartie in acest caz .., din 2009 pana azi am iesi din tara de 15 ori si nikiodata nu am avut probleme .. Dar azi mau intors inapoi cum ca nu am o hartie de la procuror .... Ca pot parasii tara .. Biletul de azi lam pierdut .. Am alutul pentru luni .. Va tog sa ma ajutati .. Ce trebuie sa fac in acest caz ... Multumesc mult