avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 906 soluții astăzi
Forum Activitate powerflower

Activitate powerflower

Răspuns la discuția Admitere INM 2013
FLOSAN a scris:

powerflower a scris:

Voi ati luat adeverinta de la primarie si daca da ce scrie pe ea? Certificat de atestare fiscala pentru persoane fizice? Erau toti confunzi si nu stiu daca mi-au dat ce trebuie.


Mergi la primarie si iei de ceriacolo Adererinta din care sa rezulte ca nu ai amenzi, contraventii in ultimii 3 ani. Lezici sa mentioneze ca nu ai amenzisi contraventii in ultimii 3 ani, din 2010 incoace.
Cu privire la domiciliu,mie mi-au zis la tribunal ca se refera lalocul in care am stat efectiv in ultimii 3 ani, deoarece domiciliu din bueltin se presupune.
Caracterizarea, o prostie(cel putin pt mine):eu trebuie sa le cer unora care m-au dat afara :)


Multumesc frumos pt sfat. In final am gasit la impozite si taxe o persoana care mi-a zis ca ar fi nevoie de 2 adeverinte una de la ei pt contraventii si una de la finante pt amenzi administrative.
Cei care ati luat o asftel de adeverinta puteti sa imi spuneti ce scrie pe ea aici sau pe privat. Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Ai mai luat altcineva adeverinta?
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Avecon a scris:

am fost azi, le-am aratat textul de pe csm cu buna reputatie si i-am rugat sa procedeze in consecinta; o elibereaza maine

deci nu e bun certificatul de atestare fiscala, nu reise ce vor ei


Si eu le-am aratat textul si asa au procedat ei....sa imi zici ce scrie pe el maine. merci.
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Voi ati luat adeverinta de la primarie si daca da ce scrie pe ea? Certificat de atestare fiscala pentru persoane fizice? Erau toti confunzi si nu stiu daca mi-au dat ce trebuie.
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Puteti sa ne spuneti si noua cum incepe interviul? Astepti sa te intrebe ei ceva sau incepi sa te prezinti? Ti se pun multe intrebari despre tine? Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
ionut198 a scris:

powerflower a scris:

Hotararile de desesizare si trimiterile la organul competent a plangerilor prealabile gresit indreptate:
A. Nu sunt supuse niciunei cai de atac
B. Pot fi atacate atat cu apel, cat si cu recurs
C. Pot fi atacate numai cu recurs.

C


Corect.
De ce?
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
justpassingby a scris:

[ link extern ]


Merci!
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
1. Hotararile de desesizare si trimiterile la organul competent a plangerilor prealabile gresit indreptate:
A. Nu sunt supuse niciunei cai de atac
B. Pot fi atacate atat cu apel, cat si cu recurs
C. Pot fi atacate numai cu recurs.

2. In cazul in care amnistia intervine in cursul judecatii la prima instanta aceasta:
A. Trebuie sa inceteze proc pen cu obligarea inculpatului la plata chelt jud avansate de stat
B. Aplica o pedeapsa si apoi dispune incetarea proc pen
C. Trebuie sa incet proc pen fara obligarea inculpatului la plata chelt jud avansate de stat
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
c_m a scris:

catalin1980 a scris:

ionut198 a scris:

Competentă să judece cererea de revizuire este instanţa care a judecat cauza în primă instanţă.


citeste si revizuirea hot def pronuntate in cauzele in care Curtea Constitutionala a admis o exceptie de neconstitutionalitate.Nici eu nu stiu de ce nu ia A

De ce nu ascultati...intrati pe scj.ro, sectia penala sentinta 935/2012




Despre ce este decizia eu am gasit cu dreptul muncii ....
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
ionut198 a scris:

Competentă să judece cererea de revizuire este instanţa care a judecat cauza în primă instanţă.

Art 408 ind 2 alin 3