avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 919 soluții astăzi
Forum Activitate adi1234

Activitate adi1234

treaba e ca ea stie cu cine a facut acest copil care are 2 ani si stiu si cine e tatal copilului cu adevarat , eu vreau sa fiu tatal copilului si pe mine sa ma treaca ca tata in certificatul de nastere al copilului
multumesc mult
stiu ca se pedepseste de aceea v-am intrebat ca sa stiu cum este corect

vreau ca acest copil care mama lui care a avut o alta relatie de unde a rezultat acest copil sa fie pe numele meu si eu sa fiu trecut in certificatul de nastere al copilului .va multumesc

ar mai fi o chestie mama fetitei vrea sa trec copilul si pe ea pe numele meu si atunci cum ar trebui sa procedez ?
va multumesc

deci copilul este al fetei cu care stau dar nu am acte cu ea .
deci aceasta declaratie trebuie sa o dau eu chiar daca nu sunt logodit cu mama fetei ?
si asta e tot ?

numai ca este o problema ca eu nu sunt casatorit cu mama fetitei , trebuie sa fim logoditi ? si apoi unde ar trebui sa merg
multumesc mult
buna ziua , as dori sa stiu si eu cum ar trebui sa procedez in urmatoarea situatie .
am cunoscut o fata care are deja un copil de 2 ani , iar pe certificatul de nastere este trecuta ea la numele mamei , iar la numelei tatalui nu este trecut nimic doar o simpla linie si as dori sa trec eu numele meu in dreptul tatalui.
astept un raspuns . va multumesc.