avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 996 soluții astăzi
Forum Activitate alexandrina_cocos

Activitate alexandrina_cocos

multumesc frumos. cu acest raspuns probabil nu prea sunt multumita dar oricum va multumesc din suflet ca ati raspuns intrebarilor mele. o zi buna
nu. pt ca nu exista. eu apar cu contractul suspendat. si ar trebui sa se termine pe 13.09.2013.
judecatorul sindic ma poate ajuta ? si daca da unde il pot gasi? tot la registrul comertului unde l-am gasit si pe administratorul judiciar?
sunt angajata din 10.04.2011. am nascut pe 13.09.2011. firma a fost declarata in insolventa in martie 2013. am continuitate in munca din anul 2005. acum am vb din nou cu administratorul judiciar si imi spune ca nu are nici un fel de act si ca nu are ce sa imi faca mie . sunt foarte derutata, de 2 saptamani umblu pe la toate usile si nimeni nu ma poate ajuta. unde sa mai merg va rog?
am vb de nenumarate ori cu dansul chiar ne-am intalnit si mi-a dat niste hartii semnate si stampilate de catre cabinetul sau in care spune, de exemplu, catre somaj ca nu detine nici un act al firmei si ca nimeni nu este de gasit la acea firma. domnul lichidator mi-a spus ca numai asa ma poate ajuta .cui sa ma adresez acum ? la somaj mi-au respins dosarul deoarece contractul meu este suspendat inca si mai imi trebuie si adeverinta aceea cu salariile si anexa 26. daca dansul spune ca nu detine nici un document al firmei de unde sa iau aceste date obligatorii pt somaj?
Buna seara.
Ma numesc Alexandrina Cocos. Am si eu o problema careia nu ii dau deloc de cap. Sunt in concediu crestere copil pana pe 13 septebrie 2013. Am fost la firma la care am lucrat si nu am mai gasit pe nimeni. Am auzit ca au dat faliment asa ca am mers la registrul comertului si am primit raspuns oficial ca au intrat in insolventa si ca de firma se ocupa un domn administrator judiciar. Am luat legatura cu dansul si mi-a spus ca nu are nici un act al firmei, ca a decurs actiune penala impotriva lor, ca ii cauta si politia pt ca au datorii mari si ca nu ma poate ajuta. Am mers la ITM au spus ca nu se ocupa de asa ceva. Am fost la ANOFM si mi-au spus ca nu pot intra in somaj daca nu am contractul incheiat de la ultimul loc de munca. Contractul meu este suspendat si ar trebuiE sa revin la serviciU cand baietelul meu implineste 2 ani adica pe 13 septembrie 2013. Intrebarea mea este cine ar trebui sa imi inchida contractul de munca?