avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Activitate virusandrei

Activitate virusandrei

Răspuns la discuția Declaratie 392 B
multumesc pentru ajutor,o sa incerc sa le calculez pe fiecare in parte :)
Răspuns la discuția Declaratie 392 B
pai eu primesc marfa de la societati.banuiesc ca 'ro' va referiti la codul de inregistrare,deci la achizitii la valoare trebuie sa trec totalul facturilor fara tva,iar la tva valoarea totala tva-ului?
Răspuns la discuția Declaratie 392 B
sanatate....va deranjez si eu cu niste intrebari despre declaratia 392b.am avut pe cineva care mi-a facut declaratia anul trecut,iar acum am incercat sa o completez singur,insa nu inteleg ce trebuie trecut la rubrica achizitii.mentionez ca firma este un "ii"si primeste marfa cu factura fiscala.ce nu inteleg eu:ce trebuie trecut la valoare,si ce la tva.sau cum se poate sa aflu tva-ul
tinand cont ca painea are acum 9%.va rog ajutati-ma.multumesc anticipat
Răspuns la discuția Plata CASS fara venit
deci trebuie obligatoriu sa platesc....doamne ce ciudat mai e si sistemul asta de asigurari.....in fine.....multumesc pt raspuns =D>
buna ziua,am lucrat si eu catva timp la o firma dupa care nu am mai lucrat deloc timp de 5 luni.dupa acest timp m-am angajat la alta firma.pana in prezent.acum cateva zile,trebuindu-mi o adeverinta de coasigurat de la cnas gorj mi-au zis ca am de plata din urma pe perioada care nu am lucrat,iar suma ajunge undeva la 400 lei.intrebarea mea este:trebuie obligatoriu sa platesc banii?mentionez ca nu mi-a venit nimic acasa iar perioada aceea este in anul 2010.ce se intampla daca nu platesc.mi-au zis ca momentan am asigurare dar nu pot sa imi dea nimic pana nu platesc din urma.multumesc