avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Activitate anisoararanete

Activitate anisoararanete

este corect .pe partea dreapta este lovit matizul.
in stanga unde a vrut sa ajunga soferul skodei era o curte cu porti mari si dansul avrut sa intre.mentionez ca era drum drept fara semne rutieru.nu inersectie
Revin cu informatiile pe care mi le -ati cerut:
drum in aliniament cu o banda pe sens,in localitate drum drept ,fara semne de circulatie pe acel sector.
Masina pe care am condus-o eu este un matiz alb s-a zgariat spoilerul in stanga,aripa de deasupra spoilerului usor infundata ,sub far exista o placuta de plastic cam de 15 cm lungime aceasta a plesnit.masina lovita o skoda are aripa usur infundata ,usa fata stanga infundata si pragul.lungimea avariei este 20 cm de aripa si cam 20 cm pe usa .usa se inchidea fara probleme.
BUNA ZIUA.IN DATA DE 25.09.2013 MA DEPLASAM PE RAZA COMUNEI DRAGALINA ,JUD CALARASI IN INTERES DE SERVICI ,MENTIONEZ CA SUNT AGENT LA O FIRMA DE DISTRIBUTIE.ERAM IN LINIE DREAPTA, IN FATA MEA SE AFLA O SKODA FABIA OPRITA, AM DAT SEMNAL STANGA AM INTRAT IN DEPASIRE IAR IN MOMENTUL IN CARE MAI AVEAM CAM 10 METRI SA AJUNG IN DREPTUL MASINII AM VAZUT CA SOFERUL VROIA SA FACA STANGA , AM PUS FRANA SI AM TRAS DE VOLAN CAT AM PUTUT IN STANGA DAR NE-AM CIOCNIT.TOATA FRANA MEA ESTE NUMAI PE BANDA DIN STANGA ,AVEAM CAM 50KM LA ORA .L-AM LOVIT IN USA FATA SI ARIPA FATA.PENTRU CA NU NE-AM INTELES EL SPUNAND CA NU ERA OPRIT SI CA A SEMNALIZATCA FACE STANGA SI CA EU SUNT DE VINA EA AM SUNAT LA 112 CARE VAZAND CA NU SUNT VICTIME NE-AU INDREPTAT CATRE POLITIA DIN COMUNA.MENTIONEZ CA SOFERUL NU A SEMNALIZAT SI NU S-A ASIGURAT LA EFECTUAREA VIRAJULUI FAPT CE A FOST RECUNOSCUT IN FATA DOMULUI POLITIST, CA NU M-A VAZUT.L-A POSTUL DE POLITIE AM FOST AMENINTATA CA VOI RAMANE FARA CARNET DACA NU NE INTELEGEM.NI S-A PUS FIOLA LA AMANDOI .DUPA CARE AM FOST AMENDATA SI MI S-A RIDICAT PERMISUL PENTRU NEACORDARE DE PRIORITATE PT 60 ZILE.CELALALT COND AUTO NU A PATIT NIMIC.
NU AM VRUT SA SEMNEZ PROCESUL VERBAL PT CA NU MI-AU DAT VOIE SA SCRI U CA NU SUNT DE ACORD CU PREZENTUL PROCES VERBAL SI CA IL VOI CONTESTA IN NSTANTA.BA CHIAR DOMNUL POLITIST S-A ENERVAT SI MI-A SPUS CA NUMAI ORGANUL ARE VOIE SA SCRIE IN PV.
CUM TREBUIE SA PROCEDEZ SI CE MA SFATUITI SA FAC ? CU RESPECT ASTEPT RASPUNSUL DVS.