avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Activitate nicu_75

Activitate nicu_75

Răspuns la discuția Rejudecare dupa extradare
Deci sa ne intelegem
La iesirea mea din tara nu era nici un proces impotriva mea
Eu am aflat cu ocazia MAE
Avocatul mi-a spus clar ca se va desfasura o rejudecare odata cu extradarea mea in Romania(spun astea pt ca el s-a uitat in dosarul meu)
Multumesc!
Răspuns la discuția Rejudecare dupa extradare
Din cate mi-a explicat dansul voi fi extradat in baza mandatului de arestare european..
Incaodata va multumesc pentru raspunsurile dvs.
Cu stima si respect!
Răspuns la discuția Rejudecare dupa extradare
Ieri a fost luata decizia finala a tribunalului de aici din strainatate ,iar acum astept Sá fiu extradat in compania autoritatilor romane( Banuiesc cá este vb despre interpol sua ceva de genul)
Am luta legatura cu avocatul din romania si dansul mi-a confirmat cá o Sá fiu judecat in stare de arest,totodata nu stiu daca este vb despre arest preventiv sua in penetenciar
Multumesc!
Răspuns la discuția Rejudecare dupa extradare
Va multumesc foarte mult Pt raspunsul dumneavoastra!
As dori sa vá mai adresez inca o intrebare daca imi permiteti.
Fiind extradat, exista vre-o posibilitate de a fii rejudecat in stare de libertate?
PS: am vorbit cu Av. Din. tara si mi-a comfirmat cá o Sá aiba loc rejudecarea.
Vá multumesc anticipat pt raspunsuri!
Buna ziua!
Am fost retinut in baza unui mandat de arestare european in luna iunie 2013, fiind condamnat in 2004 la 10 ani de inchisoare cu executare(sentinta finala)
Acuzare: inselaciune.
Dupa retinere am fost pus in libertate cu conditia de a ma prezenta in fiecare sapatama la sectia de politie
Statul roman a trimis in scris garantiile unei noi rejudecari(garantiile fiind cerute de av meu) Tin sa mentionez ca sunt in strainatate si nu am participat la nici o infatisare , deci am fost judecat in lipsa
Intrebarea mea este : exista vreo posibilitate ca la rejudecare sa primesc o sentinta cu suspendare?
Va multumesc mult !