avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1691 soluții astăzi
Forum Activitate madelines

Activitate madelines

Răspuns la discuția Numerele de handler
Nimeni nu poate sa spuna nimic... a mai descoperit cineva unde scrie ca nu sunt valabile?
Răspuns la discuția Numerele de handler
Pai daca acele numere au asigurare pe Romania nu vad de ce nu sunt valabile... autoritatile germane spun ca sunt valabile atata timp cat sunt folosite in scopul comercializarii auto.. mai ales ca din 01. 01. 2007 Romania a intrat in UE.... tot autoritatile germane au spus ca { Romania nici dupa atatia ani nu realizeaza ca a intrat in UE?}... la granita politia de frontiera te lasa sa intrii in tara, politia rutiera daca te prinde zice ca nu sunt valabile... Suntem o tara de pescari , aruncam momeala la granita si plasa o aruncam in interior....
Răspuns la discuția Numerele de handler
nu ma refer la acele numere ... ci la numerele de handler germane, sunt numerele parcurilor auto din Germania, pe care patronul parcului le poate da cumparatorului sa duca masina acasa la domiciliu .....
Am si eu o intrebare si tare as vrea un raspuns cat de clar ...
- Unde pot sa aflu eu care este regimul de folosire a numerelor de handler germane,nu cele provizorii,mai exact daca au valabilitate pe teritoriul Romaniei sau unde sunt valabile?