avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 852 soluții astăzi
Forum Activitate mamy

Activitate mamy

Răspuns la discuția ma va da afara din casa
va multumesc tuturor pentru raspunsuri. acum mi-a ramas doar sa fac rost de bani ( partea cea mai usoara:( ) bunicul meu a fost casatoritt aproape 15 ani cu tanti bunica vitrega. am vorbit ieri cu avocata si i-am spus ca nu am bani sa platesc expertul sa faca evaluarea apartamentului si nici nu voi fi acasa. nu a zis mare lucru. vom vedea, tineti-mi pumnii stransi pentru 22 februarie.
Răspuns la discuția ma va da afara din casa



Nu inteleg exact. Al cui este acest apartament? Numai al bunicului? Al bunicului cumparat impreuna cu prima lui sotie? Al bunicului cumparat impreuna cu "doamna"? Ce solicita exact fiica acestei doamne? Partajul acestui apartament din care o cota parte intra in masa succesorala ramasa de pe urma "doamnei"?


Apartamentul este cumparat de catre bunicul meu impreuna cu cea de a doua sotie a lui. Fiica acesteia acum l-a dat in judecata pentru iesirea din indiviziune, judecatoarea a dispus o expertiza de evaluare a apartamentului in care acum locuiesc eu cu fiica si sotul meu. aceasta doamna, fiica viyrega a bunicului meu are dreptul la 3/8 din valoarea apartamentului. am incercat sa vorbesc cu ea sa-i explic ca nu avem bani sa platim partea ei acum si s-o mai lungim vreun an doi, doamna s-a enervat si a spus ca nu o intereseaza ea vrea partea ei acum chiar daca asta inseamna ca noi va trebui sa fim evacuati. se poate face ceva pentru a intarzia scoatrea apartamentului la licitatie? se poate ataca hotararea judecatoreasca de evacuare ori de scoarea apartamentului la vanzare? va rog dati-mi o solutie!
va rog din suflet dati-mi o solutie! sunt disperata, in acest moment sunt pe cale sa raman pe strada cu fetita mea de numai 5 luni. Locuiesc in apartamentul bunicului meu, acesta din urma locuind cu mama mea. Bunicul meu avand deja o fiica, ramas vaduv s-a recasatorit cu o doamna care are si dansa o fiica. Acum 3 ani doamna a murit iar bunicul meu nu s-a mai recasatorit. inainte sa nasc am aranjat apartamentul si m-am mutat cu sotul meu si burtica devenita Gabriella in apartament. La scurt timp fiica doamnei decedate l-a dat in judecata pe bunicul meu pentru a-si obtine partea ei de bani din apartament. Avocata mea mi-a luat 15 milioane si dupa 3 infatisari imi spune ca nu are ce sa-mi faca ca trebue sa platesc banii femeii ca altfel judecatoarea va decide sa ma dea afara din casa. Ca s-o platesc pe doamna mea avocata am ramas aproape fara nici un ban. Acum risc sa raman pe strada cu copilul meu, sunt disperata, plang si nu dorm noaptea, nu stiu ce sa mai fac, va rog din suflet dati-mi o solutie! Chiar ma poate da afara din casa? Legea asta chiar asa de tampita este? Va rog dati-mi un raspuns.
va rog din suflet dati-mi o solutie! sunt disperata, in acest moment sunt pe cale sa raman pe strada cu fetita mea de numai 5 luni. Locuiesc in apartamentul bunicului meu, acesta din urma locuind cu mama mea. Bunicul meu avand deja o fiica, ramas vaduv s-a recasatorit cu o doamna care are si dansa o fiica. Acum 3 ani doamna a murit iar bunicul meu nu s-a mai recasatorit. inainte sa nasc am aranjat apartamentul si m-am mutat cu sotul meu si burtica devenita Gabriella in apartament. La scurt timp fiica doamnei decedate l-a dat in judecata pe bunicul meu pentru a-si obtine partea ei de bani din apartament. Avocata mea mi-a luat 15 milioane si dupa 3 infatisari imi spune ca nu are ce sa-mi faca ca trebue sa platesc banii femeii ca altfel judecatoarea va decide sa ma dea afara din casa. Ca s-o platesc pe doamna mea avocata am ramas aproape fara nici un ban. Acum risc sa raman pe strada cu copilul meu, sunt disperata, plang si nu dorm noaptea, nu stiu ce sa mai fac, va rog din suflet dati-mi o solutie! Chiar ma poate da afara din casa? Legea asta chiar asa de tampita este? Va rog dati-mi un raspuns.