avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 433 soluții astăzi
Forum Activitate florareasa1

Activitate florareasa1

Răspuns la discuția Executare silita - procedura
am cerut de nenumarate ori executorului judecatoresc in scris si telefonic, sa-mi dea o copie dupa raportul de evaluare facut pe imobilul ipotecat, dar nu a vrut.Cum pot obtine acest raport de evaluare a imobilului adus in garantie ?!
Răspuns la discuția Executare silita - procedura
am cerut de nenumarate ori executorului judecatoresc in scris si telefonic, sa-mi dea o copie dupa raportul de evaluare facut pe imobilul ipotecat, dar nu a vrut.Cum pot obtine acest raport de evaluare a imobilului adus in garantie ?!
Răspuns la discuția Executare silita - procedura
deci, pe langa imobilul vandut la licitatie se pot vinde masina, televizor, mobilier, masina de spalat haine si vase, cuptor cu microunde etc???
Răspuns la discuția Executare silita - procedura
am luat un credit,am pus ipoteca pe casa, nu l-am putut plati si am fost executata silit.imobilul s-a vandut la licitatie dar nu s-a acoperit valoarea imprumutului si cheltuielile de executare.pt acoperirea sumei executorul si creditorul se pot indrepta sa execute ( sa vanda, sa scoata la licitatie) alte bunuri ale mele care nu au fost aduse in garantie, ipotecate ( masina)?
Răspuns la discuția Executare silita - procedura
In timpul executarii, sau la terminarea licitatiei ( in cazul in care cineva cumpara imobilul, in timpul evacuarii ) se poate face perchezitie in imobil ( in casa de exemplu), se pot confisca sume de bani sau alte obiecte de valoare?
Răspuns la discuția Executare silita - procedura
Care sunt bunurile mobile care nu se pot executa silit?
Răspuns la discuția Executare silita - procedura
deci, nu exista un nr de termene ( licitatii ) stabilit prin lege.....
Cate licitatii ( de cate ori ) se pot face pt un imobil, teren, etc?