avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 927 soluții astăzi
Forum Activitate Maryella

Activitate Maryella

Răspuns la discuția Admitere SNG 2014
Eu stiu ca nota nu imi este suficienta sa intru dar tareeeee curioasa sunt care v-a fi ultima medie, sa afiseze odata!!!!!
Indiferent de rezultate sa nu fiti dezamagiti, nu a fost sa fie acum, sau poate meritati ceva mai bun :luck:
Răspuns la discuția Admitere SNG 2014
Imi expun si eu o ultima parere pe acest forum. Este ultima oara cand dau acest examen, formularea a fost o bataie de joc la mai multe subiecte - faptul ca la civil s-a tot schimbat baremul deja este mai mult decat penibil, s-a copiat - am auzit discutii in acest sens dupa ce am iesit de la examen, deci prea tarziu sa pot face ceva sau sa indic o persoana anume. Suplimentar...din mai multe surse mi s-a spus ca au fost majoritatea locurilor aranjate anul acesta - din motive evidente nu pot sa va dau mai multe detalii in acest sens, cine vrea sa creada bine, cine nu, iarasi bine - stiam ca se intampla asta, ma asteptam sa fie un numar de 10, 20 locuri aranjate, dar "majoritatea" imi suna ca ceva mai mare de 10-20.
Sunt mai multe persoane pe acest forum care merita cu adevarat sa ia - parerea mea - si din partea mea toata bafta fetelor, sa va ajute Dumnezeu celor care ati invatat si nu v-ati incurcat in detalii sa reusiti!!!!! Nota mea este undeva pe la 8.20 deci 0% sanse sa intru, cred ca se va intra cu note peste 9 sau f apropiate de 9.
Daca am suparat pe cineva cu aceasta postare imi cer scuze, am trait alaturi de voi stres, nervi, emotii, trebuia sa spun si acum ce am pe suflet.
PS: totul se intampla cu un scop, cine nu a reusit acum are altceva pus de-o parte pentru el/ea :)
Răspuns la discuția Admitere SNG 2014
Sa avem cu totii multa bafta maine, sa fim linistiti si sa ne aducem aminte ceea ce invatam si sa ne auzim cu vesti bune dupa examen!! :luck:
Răspuns la discuția Admitere SNG 2014
Vladdy25 a scris:

Am citit da,precum si Hotararea nr 173/22.03.2007 care zice la articolul 3 din cap 1 ca si cei cu studii superioare de alta specialitate au dreptul la admitere separat fata de cei cu studii juridice.Dar intrebarea mea este s-a organizat asa ceva in ultimii ani ,o astfel de admitere pentru ca eu am vazut pe siteul sng ca in ultimii ani a fost admitere doar pentru cei cu studii superioare juridice.


Din cate stiu nu s-a organizat asa ceva in ultimii ani, studiile superioare de alta specialitate sunt asimilate studiilor medii. Daca te intereseaza acest domeniu, sfatul meu ar fi sa urmaresti concursurile pe post pentru grefieri cu studii medii (unde iti va fi mai usor sa intri tinand cont ca ai "concurenti" cu studii medii - umila mea parerere - si daca reusesti vei avea calitatea de debutant, cum a spus si Rosa, apoi depinde doar de tine :)
Răspuns la discuția Admitere SNG 2014
blue-lion a scris:

si eu sunt in sala 14 la parter! :)


:D buun, la ce nr de ordine? eu sunt la 6...stau in prima banca, cu noroc in a doua :))) sa fie stresul si mai mare :d
Răspuns la discuția Admitere SNG 2014
scythe123 a scris:

de curiozitate am verificat pe google maps,aprox cat mi-ar lua sa ajung cu autobuzul, deci de la statia de pe calea vitoriei pana la statia dimitrie cantemir sunt aprox 5 km (dpa calcule google maps), si imi zice ca ar dura 41 de minute cu atobuzul:O si 7 minute cu masina, si 50 de min pe jos, deci daca faci pasi mai mari intrec autobuzul :))


Sfatul meu, daca ai timp sambata studiaza putin traseul, daca nu, 133 este foarte ok nu ai mult de mers te va lasa la 1-2 min de locul examenului, daca ai statie de metrou in apropiere ia metroul! nu exista riscul sa te plimbe vre-un taximetrist cat vrea el. Daca ne spui ce statie de metrou e cea mai apropiata te putem ajuta cu un sfat :)
Răspuns la discuția Admitere SNG 2014
adriana009 a scris:

[ link extern ]
S-a afisat locatia unde vom da concursul.
Si repartizarea.
[ link extern ]


Multumim :) mai e cineva in sala 14 parter? :D
Răspuns la discuția Admitere SNG 2014
decebalsavu a scris:

salut. imi poate careva recomanda un hotel bun si ieftin? pana acum am stat la niste rude (anii trecuti) dar acum e o situatie speciala...tre sa caut hotel


Poti incerca [ link extern ] .
Altceva nu imi vine in minte acum... cei din Bucuresti haide-ti sa ii ajutam cu informatia asta care sigur intereseaza pe mai multi viitori colegi!!
Răspuns la discuția Admitere SNG 2014
Acum am vazut ca s-a comentat mult pe aici :) parerea mea! nu se va da grila se va merge pe subiecte ca si in anii trecuti, probabil cu raspunsuri mai scurte pt ca au multe lucrari de corectat si nu cred ca le convine si au timp sa citeasca romane..
Examen in septembrie...iarasi nu cred pentru ca nu au spatiu, dar cine stie, ne putem astepta la orice - proabil informatia asta o vom afla cel mai repede de la urmatorii cursanti - adica noi!!! si o vom trasmite mai departe.
O zi frumoasa tuturor si mult spor sa aveti :) pastrati-va calmul si dati tot ce puteti. :vishenka:
Răspuns la discuția Admitere SNG 2014
claudiangy a scris:

De cate ori ai repetat anul trecut? Si de cate ori ai participat la concurs?
Eu nu am timp sa repet decat o data si am constatat, cu regret ca sunt multe articolcare nu mi le amintesc doar daca vad inceputul.


Am mai dat ex de 2 ori, primul an invatasem pt INM si a fost jalnic, pt ca ideea de baza o stiam dar nu puteam sa reproduc strict pe subiect, anul trecut m-am axat pe civil, fiind materie noua si a fost ok, penalul..repetat odata, iar OJ...nici macar nu am apucat sa citesc tot, dar nici nu s-a dat din ce nu citisem - deci am avut noroc dar nu suficient :) .
Daca repeti odata si bine, si reusesti sa iti fixezi informatia e suficient, poti repeta de 5 ori superficial si sa nu ramana nimic, depinde si de tine cum/cat retii si dupa cum am mai zis, de noroc. Subiecte care tie iti par grele altora le par usoare si invers, eu acum o sa repet strict dupa schemele si rezumatele pe care mi le-am facut, in speranta ca restul de materie o am in minte si o sa o gasesc prin creieras daca va pica ceva din ea :D
Ps: problema cu "inceputul de articol" o am si eu si nu cred ca sunt singura #-o
Da tot ce poti acum in ultimile 4 zile si Doamne ajuta sa fie bine, eu una stiu ca m-am pregatit cat am putut, si voi continua sa o fac si zilele urmatoare si sper ca va fi bine :luck: