avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 577 soluții astăzi
Forum Activitate alexandra75

Activitate alexandra75

aveti grija cand coborati de piedestal sa nu va loviti.

Credeti ca nu stiam si eu sa ma duc la tribunal? Pe mine ma interesa mai mult in ce conditii imi pot pastra copilul, ce sa fac cu banii pe care ii cere pentru amenajarea apartamentului, in conditiile in care ma ameninta ca va distruge tot in casa ce a amenajat el. Credeti ca de fiecare data cand mi-am luat bataie sau m-a jignit m-am dus pe toata scara blocului sa ma plang, sau cand a aruncat banii la jocurile de noroc m-am dus sa-l fac de ocara de fata cu vecinii? Sunt singura de aici care stie ca la un proces cel mai important nu este sa ai dreptate?

Daca vreti sa-mi dati un sfat aplicabil in lumea reala atunci va rog sa ma ajutati.
am ramas acasa pentru concediu de crestere a copilului si apoi nu am mai gasit loc de munca. E complicat ca nici parintii mei nu pot sta cu copilul, iar la gradi abia acum recent mi l-a primit, totusi e greu sa-ti gasesti un job si sa poti duce/lua copilul de la gradi cand nu ai bani.

Pai asta intreb si eu ce solutii exista, daca stiam solutiile nu mai postam aici.
5 ani impliniti
dupa cum spuneam sunt casnica si imi e frica sa nu pierd copilul, iar la tribunal si un buna ziua costa, iar banii pe care ii mai obtin de la parinti sunt pentru copil.
Hello,

Sunt casatorita de 10 ani si avem impreuna un copil. De cand ne-am casatorit stam impreuna cu parintii mei. Nu am contribuit in toti acesti ani la nimic in ceea ce priveste cheltuielile de bloc, in schimba am facut la un moment dat cateva amenajari in apartament. De mai multi ani nu ne mai intelegem iar de curand el a facut datorii mari la diversi prieteni pe care i-a pierdut pe toti la jocuri de carti.

Vreau sa divortam insa el nu vrea pana cand nu il despagubesc pentru investitiile in apartament si de asemenea ma ameninta ca imi ia copilul eu fiind casnica. Bani de divort oricum nu avem, iar la notar nu ne intelegem. A devenit extrem de violent in ultimul timp atat verbal cat si fizic indiferent daca este si copilul de fata.


Va rog sa-mi spuneti cum pot proceda pentru a scapa de el.


Va multumesc!