avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1889 soluții astăzi
Forum Activitate lucica_claudia

Activitate lucica_claudia

Răspuns la discuția Referat
Multumesc din suflet ! Revin cu noutati, sunt probleme. Sper ca in urma discutiei cu conducatorul unitatii, sa nu se dea curs acestui referat, implicit notei explicative.
O zi buna cu frumos !
Discuție Referat
Exemplu: Unui angajatt i se transmite verbal de catre responsabilul cu resursele umane ca trebuie sa dea nota explicativa in urma unui referat facut de catre directorul economic spre directorul institutiei. Mai bine spus, i se citeste acest referat, dar nu i se da angajatului in mana sa-l citeasca si totusi i se cere sa dea nota explicativa.(Angajatul doreste o intrevedere cu directorul unitatii) Dupa vreo 2 ore si 30 minute, cea de la resures umane, vine cu referatul scris, in doua exemplare, angajatul nu il primeste, bineanteles nu il semneaza.
Angajatul doreste sa vorbeasca cu directorul unitatii. Ce se poate intampla in aceasta cauza cu salariatul ? Astept cat mai repede un raspuns.
CE ARE DE FACUT SALARIATUL ?
multumesc !
Tatal meu din 10 mai 2011 este in pensie definitiva. Potrivit recalcularii pensiilor cu indicele de corectie de 1.06 i se aplica doar pe perioada anului 2011 din luna mai pana in luna decembrie ? Parintii mei asa au inteles din comentariile unor jurnalisti. Retro i se dau banii doar pe anl 2011 sau pe toata perioada in cazul lui 10.05.2011 - 23.01.2013 ? (In opinia mea incepand cu luna ianuarie 2011 pana la data de 23 ianuarie 2013 sa li se aplice dispozitiile art.170 din Legea nr.263/2013.)
In prezent are o pensie de 1.123 ron.
Daca nu cer prea mult, poate sa ma ajute cineva cu un calcul ? Din 2014 cat va fi pensia tatalui meu si ce suma de bani ar putea primi reto ? Va multumesc !