avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 887 soluții astăzi
Forum Activitate kiryflo

Activitate kiryflo

Răspuns la discuția Contestare PV accident auto
Dar pozele cu daunele masinilor, nu sunt suficiente? Daca eu eram inscris in acel viraj pentru care sunt acuzat, nu trebuia sa fiu lovit lateral, sau macar in coltul din stanga spate? Si cum ramane cu alcoolul? Trecuse 8 ore de la accident pana la testare cu aparatul si totusi a iesit de 0,06.
Am fost implicat intr-un accident auto in care declaratiile nu au fost la fel, iar eu am fost declarat vinovat; Pe scurt am fost lovit din spate de un autoturism iar dansul a declarat ca el se afla in depasire, iar eu am executat viraj la stanga ceea ce nui adevarat, eu reducand doar viteza iar el sa oprit in mine, eu neavind nici o lovitura laterala dor bara spate sparta, iar dansul far, capota, aripa, radiatoare. Marea problema abia acum incepe si defapt asta ma nelamureste, am tras de dansu pana la orele 13.00 sa vina la politie si la testarea cu aparatul etilotest rezultatul lui a fost la orele 14.10 de 0,06 alcool in aerul expirat, iar accidentul sa produs la ora 5.00 dimineata, mentionez ca in procesul verbal , agentul constatator a mentionat ca nici unul dintre conducatori nu a consumat alcool. Urmeaza sa fac o contestatie a procesului verbal, credeti ca am vreo sansa de castig. Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.