avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 835 soluții astăzi
Forum Activitate adina1981

Activitate adina1981

asta ma intrebam si eu.......si sincer as dori sa stiu daca atunci cand le ceri marire de pensie alimentara sau neplata acesteia de ce oare acesti rau platnici cer reincredintarea copiilor????
VA MULTUMESC MULT.....
multumesc de ajutor dar as vrea sa stiu daca acei 132 lei se vor imparti la 2 pentru ca mai are un copil din a 2 casatorie.multumesc
va rog ajutati-ma,as dori sa dau pentru marire de pensie alimentara pe fostul sot am incercat calea ameabila ,adica sa vb cu el dar nu se poate discuta ameabil asa ca intentionez sa introduc actiune pentru marirea de pensie.in anul 2006 s-a stabilit o pensie de 82.50 lei iar de atunci pana in 2013 mi-a dat cand si cand banii o data avea o data nu si tot asa......deci nu este nici la zi cu pensia alimentara.Nu este angajat cu carte de munca si ca munceste la negru si nu-si permite sa plateasca pensia pentru ca mai are un copil cu actuala sotie.VA ROG AJUTATI-MA ce trebuie sa fac ce acte trebuie sa am sa deschid aceasta actiune si cam ce castig de cauza am sau daca voi obtine marire de pensie sau nu.VA MULTUMESC.