avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 795 soluții astăzi
Forum Activitate marianu88

Activitate marianu88

Răspuns la discuția Mãrturie minciunoasã
precizez că soția mea mai este cercetată penal și înt-un dosar de proxenitism și prostituție ...deci are mai multe antecedente
bună seara...am fost arestat preventiv 4 luni de zile , sunt pus în libertate provizorie sub control judiciar , pentru art.189 C.P. alin.1&2...toți martorii acuzării mele în nr. de 5 pers. au declarat fals iar procuratura a cerut anchetarea lor pentru art. 260 C.P.adică mărturie minciunoasă pintre care și soției mele care poartă toată vina pt. că a alertat 112 afirmînd fals că o persoană este sechestrată în casa mea cea ce a determinat la emiterea mandatului de arestare , iar în fața instanței a negat totul spunînd că a fost influiențată de cineva să declare așa....oricum instanța sa sesizat din oficiu cu privire la mărturie minciunoasă insă vreau ca acești minciunoși să plătească pentru fapta lor mai ales soția mea care afirmă că va pleca în străinătate și nu va pății nimic...există vreo cale de atac care să urgenteze cercetarea lor mai urgentă cu interdicția de a nu părăsii localitatea și de a se sustrage de la urmărirea penală ???