avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Activitate redwhite

Activitate redwhite

Răspuns la discuția Probleme cu intretinerea.
Problema a fost trecerea de la sistemul pauchal la apometre.Si diferenta este destul de mare in jur de 120 lei.

Administratotul stia ca vor locui 2 persoane insa a considerat inital ca locuind acolo efectiv de la jumatatea lunii ,va pune o singura persoana sa plateasca pentru toata luna.

Voi avea de plata 300 lei pentru o jumatate de luna ceea ce nu mi se pare ok.

Intelegerea cu propietarul a fost facuta pe baza promisiunii administratorului(care acum nu isi mai aduce aminte)si presupunea existenta unei singure persoane la intretinerea pe luna octombrie.
Răspuns la discuția Probleme cu intretinerea.
Buna ziua.
Am si eu o nelamurire.
M-am mutat cu chirie impreuna cu prietena mea la inceputul lunii octombrie .Pe data de 11 m-am inteles cu propietarul ,abia pe 16 m-am mutat efectiv (am avut de montat apometre,de rezolvat cu mutatul etc).M-am inteles verbal cu propietarul ca intretinerea pe octombrie sa fie platita 70% eu 30 % propietarul.

Administratorul este vecin cu mine(locuiesti vizavi de mine).Prin urmare aceasta m-a asigugurat ca pe luna octombrie vom fii trecuti cu o singura persoana la intretinere.

Astazi s-a afisat intretinerea si surpiza a fost cand am observat doua persoane.
Am discutat cu dansa si acum se preface ca nu mai stie nimic.(ba ca nu a fost anuntata,ba ca nu isi mai aminteste).


Am discutat cu propietatul,care la randul sau a vorbit cu admnistratorul.

Concluzia propietarului :te descurci.

Ce pot face in acesta situatie?