avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 799 soluții astăzi
Forum Activitate uga321

Activitate uga321

Răspuns la discuția Rata la credit de nevoi personale
mai am o intrebare daca eu am salariul meu e de 1000 de ron sa spunem si comision de 400 de ron opresc 1//3 din 1000 ron salariu fix sau din 1400 ron (salariu fix+comision)

Multumesc frumos
Răspuns la discuția Rata la credit de nevoi personale
nu am nimic pe numele meu...ma rog cred ca mai e o dacie veche din 90 care nici nu o mai am de vreo 7-8 ani...ideea e ca sper sa mai gasesc o solutie cu ei..daca nu sa faca oprire pe salariu da am un singur credit restant
Buna ziua

Am si eu o intrebare?
Am un credit la o banca in valoare de 120 euro pe luna luat prin 2008 (credit ne nevoi personale fara garantie girant sau altceva)
Am platit mereu la timp dar anul trecut am ramas fara servici vreu 9 luni si am platit pe sarite.Ideea e ca am ramas in urma cu vreo 6 -7 rate apoi m-am reangajat si am platit rata uneori chiar nitel in plus.M-a sunat de la banca si le-am spus ca vreau sa reesalonez dar raspunsul sec a fost...numai dupa ce platiti restanta.
Astfel eu nu am platit restanta dar am platit in continuare cat era pe luna de plata
Acum banca a trensferat creditul la o socitate de recuperare care vor sa le platesc tot creditul restant adica vreo 4700 euro,care evident ca nu ii am.Mi-au dat un termen de 2 saptamani sa platesc"cat de mult pot" si in functie de asta vad ei daca continua pe cale amiabila sau probabil ca ma dau in judecata sa le dau toti banii.De unde nu am propietati pe numele meu..nu am alte terenuri sau mai stiu eu ce..Eu sincer vreau sa le dau pe luna rata+sa zicem ceva in pus ca acum pot...dar cred ca nu ai cu cine sa vorbesti..Ce e de facut si ce pot face ei in privinta mea?