avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 942 soluții astăzi
Forum Activitate eladea

Activitate eladea

Multumesc, urmatoarea solutie va fi probabil protectie fonica pentru pardoseala in toata casa deoarece exista plangere si cand merg prin casa si nu folosesc papuci de plastic, dar voi incerca in continuare o solutionare pe cale amiabila.
Buna ziua,

M-am mutat de 2 ani in apartamentul tatalui meu (el locuieste in apartamentul mai mic), specific ca nu am niciun fel de act. Platesc intretinerea la zi si din cate stiam pana acum nu am probleme cu vecinii cu exceptia...vecinului de sub noi care ne-a reclamat la Politie ca facem galagie, ca punem aspiratorul la ora 16:20 si nu respectam ROI al blocului, acest vecin este din intamplare si Presedintele blocului. Mentionez ca am un baietel de trei ani care mai scapa lucruri sau se joaca si se poate sa faca galagie, insa la randul nostru am suportat fara sa facem reclamatie, vecinii de deaspura noastra, care din trei in trei nopti umbla la calorifere la 1-2 noaptea si se aud tot felul de bufnituri si bocanituri.
Parerea mea este ca aceste lucruri se intampla din rautate, fara o baza reala si tocmai de aceea, vreau sa stiu, in calitate de Presedinte ce putere si drepturi ar putea avea asupra noastra si daca are dreptul sa isi emita acte in numele Administratiei si plangere la Politie. Mentionez ca am fost si la Politie si momentan ni s-a dat noua dreptate. Urmeaza o noua intalnire la Politie, probabil de fata cu ambele parti implicate.

Multumesc,

O locatara de la bloc