avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 258 soluții astăzi
Forum Activitate Feus

Activitate Feus

Buna ziua. Sunt intr-o mica, mare dilema si as dori sa stiu care este cea mai usoara/corecta modalitate de a proceda. Acum un an de zile era in anul 3 din 3 la o facultate din cadrul UBB Cluj. Am facut 2 ani la buget si ultimul an am fost la taxa. Am platit prima transa(550 ron), insa dupa prima sesiune am renuntat. (nu am dat in scris nicaieri asta:( ). Acum sunt in USA si am nevoie de diploma in original pentru inrolare in fortele aeriene( mai exact pentru evaluarea ei). Problema este ca inainte sa plec din tara am incercat sa o scot de la secretariat si mi s-a spus ca trebuie platita toata taxa. Le-am zis ca eram la taxa si pot lasa o copie legalizata in locul ei daca este necesar, insa mi s-a raspuns pe un ton mai mult decat nepotrivit ca nu se poate asa ceva. Ma gandesc acum sa fac o procura pe numele mamei mele si aceasta sa solicite o noua diploma de la liceu, pe motiv ca as fi pierdut-o, cu toate ca as fi preferat sa o iau inapoi pe cea de la facultate si sa las o copie legalizata.