avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Activitate pikii12

Activitate pikii12

Discuție Pensie privata
buna ziua.am pensie privata obligatorie si pensie facultativa pilonul2...care dintre cele doua pensii o afecteaza pe cea de la stat?eu o sa ies la pensie cam pe la 46 de ani (lucrez in conditii grele)....trebuie sa platesc in continuare la amandoua pensiile pana la varsta de 64 ani?daca o sa mor inainte de 64 ani ce se intampla cu banii mei?am deja 6 ani de cand cotizez la pensiile private mai am 5 ani pana la pensia de stat....va multumesc pentru raspunsuri...
Discuție Asigurari copii
buna seara ,in urma cu 6 ani am incheiat doua asigurari pentru copii DEBUT 18 -asigurarile sunt active,platesc in continuare pana in 2020...fara sa vreau am auzit vorbindu-se despre aceste asigurari cum ca ar fi o mare teapa si ca la final nu se incaseaza nici macar suma cu care se contribuie pentru ca or sa fie taxe si comisioane de care nici nu am auzit...m-a pus pe ganduri ce am auzit si va rog din suflet sa-mi spune-ti daca are rost sa mai continui sa platesc sau sa reziliez aceste asigurari ...nu stiu daca am voie sa spun la ce firma am asigurarile dar ma gandesc ca la toate este la fel...daca este nevoie pot sa va pun la dispozitie si contractul pe care l-am semnat.va multumesc !