avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 260 soluții astăzi
Forum Activitate EDUARD65

Activitate EDUARD65

Buna Am o intrebare daca ma puteti ajuta Bunicul meu a murit anul trecut in luna mai Singura mostenire care ia ramas de la el tatalui meu (Acesta find singurul mostenitor find si bunica moarta si ne mai avand frati) este suma de 1700 lei ,care se afla intrun cont la C.E.C. sucursala Resita Tata a fost la cec cu chiu cu vai acestia iau spus suma din contul bunicului dupa care functionara de acolo la trimis pe tata la un notar S-a mers la notar iar acesta la trimes inapoi la C.E.C. de unde sai aduca un extras de cont cu suma pe care o are bunicu acolo ca pe baza acestuia sai elibereze actele necesare de mostenitor S-a intors la C.E.C. iar acestia iau spus ca nu i pot elibera acest extras de cont si trebuie sa mearga din nou la notar Lucrul acesta se intampla de 6 luni Precizez ca ultimul domiciliu al bunicului se afla la 100km de resita iar la notar trebuie sa mearga acolo mereu Nu suntem persoane avute iar toate drumurile astea de colo ,colo costa bani pe care nui avem Va rog sa ne invatati ce sa facem in continoare pentru a ne rezolva problema aceasta Va multumesc