avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 923 soluții astăzi
Forum Activitate Daniel Barbu

Activitate Daniel Barbu

Răspuns la discuția Ce este REVISAL ?
Va multumesc frumos, mi-ati fost de mare ajutor. O zi frumoasa,numai bine!
Răspuns la discuția Ce este REVISAL ?
Va multumesc dl Freelis
Deci in revisal va aparea asa: inceperea CIM -data incetarii CIM. Eu auzisem ca inrevisal este trecut tot, de la salar, concedii medicale,suspendari de CIM, , data inceperii si incetarii CIM
O zi frumoasa
Răspuns la discuția Ce este REVISAL ?
sa intelegeti si dvs : in 2013 am lucrat 2 luni, medical 3 sapt,m-am intors s-am lucrat 4 zile apoi medical 7 luni, m-am intors si lucrat o zi...apoi demisia...apar acele 4 zile in revisal si acea singura zi??? dar cum se explica pauza??? cum apare ? ce-i spun viitorului angajator ca sa nu-mi patez imaginea????
Răspuns la discuția Ce este REVISAL ?
poti sa-ti dai demisia cand esti in medical fara sa treci la medicina muncii ? se poate sa-ti dai demisia fara sa te mai intorci la lucru?
Răspuns la discuția Ce este REVISAL ?
cand m-am intors din medical m-au trimis la medicina muncii unde mi-au inregistrat boala..m-am intors m-am pontat o zi, 3 zile mi-au bagat concediu de odihna( 2 zile fiind zile din wekeend) si m-au indrumat sa-mi dau demisia cu data de 6..deci m-am intors ptr 6 zile..in felul acesta perioada de 7 luni nu se va afisa ..dar se va banui...?? acele 3 zile de concediu de odihna sunt inregistrate in revisal?? dar acea zi "" lucrata"" ??sunt multe semne de intrebare
Răspuns la discuția Ce este REVISAL ?
am o nelamurire. viitorul angajator poate afla informatii despre angajat ( persoana care doreste s-o angajeze) utilizand programul revisal ? informatii de genul ultimul loc de munca unde a fost, si perioada concediului medical si boala respectiva? din a 3-a luna de contract m-am imbolnavit de o boala urata am stat in medical 7 luni. cand m-am intors la la lucru m-au trimis la medicina muncii ,unde am declarat boala ( desi eu nu stiam ca doctorita nu stia si ca boala e confidentiala.....) dupa care am fost silit sa ma pontez si sa mi dau demisia. ceea ce am si facut ca nu era bine platit job-ul. am o teama de a ma angaja. poate viitorul angajator sa afle de boala mea, apare in revisal sau altundeva inregistrat lunga perioada de medical ?? va rog sa ma ajutati, va multumesc
Răspuns la discuția Ce este REVISAL ?
era mai bine daca-mi dadeam demisia si nu mai treceam pe la medicina muncii? ma va afecta pe viitor acea vizita medicala?