avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 495 soluții astăzi
Forum Activitate chiriladaniel2006

Activitate chiriladaniel2006

In anul 2007,in urma dispozitiei nr1325/26.04.2007,prinaria orasului Navodari stabileste acordarea de masuri reparatorii prin echivalent constand in compensarea cu un alt teren sin suprafata de 488 mp(am solicitat aceasta suprafata in baza Legii10/2001).Mentionez,caci aceasta suprafata o detin impreuna cu fratele meu.Din anul 2007 si pana io prezent am platit toate taxele la zi.Anul acesta cand am dorit sa facem actele cadastrale,cei de la biroul cadastral ne-au spus ca Adninistratia Cailor Navigabile a facut cadastrul pe o suprafata de aproximativ 120-150mp din terenul nostru.Facand demersuri catre primaria Navodari,prin cereri scrise,acestia nu vor sa ne raspunda .Cererile constau in lamurirea situatiei terenurilor.Daca suntem proprietari sau nu.Intrebarea mea este ce pasi sunt de facut pentru a putea intra in deplina legalitate.Va multumesc anticipat.
Sunt tatal unui copil diagnosticat cu autism ,in varsta de 10 ani,incadrat in grad de handicap grav ,incadrat in cadrul Jandarmeriei ca subofiter si as dori sa va intreb daca pot beneficia de concediu fara plata sau autosuspendare din functie.M-ar interesa si pe mine care este baza legala si care este perioada de care as putea sa beneficiez.Va multumesc anticipat pt ajutor