avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 797 soluții astăzi
Forum Activitate gs_octavian

Activitate gs_octavian

Răspuns la discuția Problema RATB
Cred ca a sunat la ei la sediu :D
Răspuns la discuția Problema RATB
daca vine amenda acasa ce pot sa fac in situatia aceasta?
mi-a retinut legitimatia si nu a vrut sa o dea cand am cerut.
m-a tinut mai mult de 20 minute deoarece am mers si o statie pt a ajunge la acel prieten, am astaptat tramvaiu si am asteptat respectivul echipaj
nu mi-a prezentat decat Art. prin care eu ar fi trebuit sa am obligatoriu buletin la mine, atat.
ps: in fond eu am acceptat sa vina politia dar nu a venit, nu ar avea de ce sa imi mai trimita amenda nu?
Răspuns la discuția Problema RATB
Scuze! Am uitat sa specific. pe legitimatie scrie doar numele meu, scoala de care apartin si sunt vizele pe ani.
pe abonamentul expirat scrie numele si data nasterii.
Se poate sa imi gaseasca adresa dupa aceste date?
Discuție Problema RATB
Buna ziua.
Astazi am uitat ca mi-a expirat abonamentul RATB si m-a prins controlorul. Mi-a cerut sa ii dau buletin dar nu am avut si i-am aratat legitimatia de la scoala. A spus sa platesc 50lei pe loc sau 150lei daca vine un echipaj de politie si eu am sunat un prieten sa imi aduca banii. Pana la urma Domnu controlor a dat un telefon spunand ca suna un echipaj de politie sa ma legitimeze. Am spus ca vreau sa plec sa imi dea legitimatia de la scoala si a spus ca mi-l da cand vine politia. Echipajul nu a venit si cam dupa o jumatate de ora a notat datelele mele de pe legitimatie si a spus sa plec.
Intrebarea mea: Se poate intampla sa imi vina acasa amenda sau altceva ?