avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 819 soluții astăzi
Forum Activitate otzzy2003

Activitate otzzy2003

Răspuns la discuția Proces verbal
stie cineva in ce articole pot sa il incadrez?
Răspuns la discuția Proces verbal
stie cineva in ce articole pot sa il incadrez?
Răspuns la discuția Proces verbal
stie cineva in ce articole pot sa il incadrez?
Răspuns la discuția Proces verbal
stie cineva in ce articole pot sa il incadrez?
Răspuns la discuția Proces verbal
stie cineva in ce articole pot sa il incadrez?
Răspuns la discuția Proces verbal
faza cu semnatu inseamna k am luat la cunostinta cele scrise acolo, nu si ca sunt de acord cu ele. scrie in Codul Penal s i CPP. M-am interesat.:D Dak depun o plangere la superiorul lui nu cred k o sa-i faca nimica. M-am interesat si cred k cel mai bine ar fi sa depun o plangere si sa ma duc in audienta la IJP. Pe acolo mi-au zis niste cunostinte, Eu nu stiu un lucru. El este obligat sa mai fie inca cu un politist in masina cand face controale? sau are voie sa fie si singur? II trebuie cumva, cum trebuie la radar de exemplu, un document prin care se adevereste k are voie sa opreasca masini si sa faca controale in ziua respectivva la ora respectiva? sau poate sa se trezeasca noaptea si sa plece sa opreasca vreo 2 masini k asa ii vine lui o idee in cap.... asta m-ar mai interesa.... multumesc pt detaliile de pana acum....si unde pot gasi regulamentul cu cate puncte de amenda se da pt o fapta....ca nush unde sa caut pe net...imi apar f multe rezultate pe google dar nici unul evident,,,, Multumesc
Discuție Proces verbal
salut. M-a oprit un agent de circulatie pe data de 24 feb pe la ora 21. Era singur cu masina de politie si eu eram cu prietena mea. I-am dat actele la control si toate cele si a inceput sa faca misto: mai tunde-te k in buletin si permis esti altfel. fie am inghitit-o pe asta. Cik nu aveam centrura de siguranta dar cand am oprit a vazut clar cum mi-o dau jos. si atunci cand am trecut pe langa el geamurile erau inghetzate complet. De abia vedeam eu din masina. In fine a inceput sa scrie acolo, k el are dreptate si i-am zis k nu semnez si atunci a inceput sa tipe la mine si sa faca ca toate alea. Mi-a pus fiola, eram in regula. S-a uitat vreo 5 min pe la masina si pana la urma a gasit un bec ars pe stop frana partea dreapta. Atunci a inceput sa zica k imi ia certificatul si k jaful asta nu o sa mai treaca RAR-ul.... k nu trebuia sa ma pun in gura cu el, k are el grija de mine si tot felul de chestii. Pana l urma a scris pe proces k nu aveam actele la mine(cik sa nu-mi ia certificatu), ca nu aveam centura si k nu mergea becul acela. In total 312 lei, adik 8 puncte de amenda si mi-a mai dat 2 pct penalizare.(s-a chinuit vreo 2 min sa imparta la 2 ca sa scrie acolo 156 lei in 48 de ore :D) Acum mi-a zis sa semnez si am semnat....aici poate am gresit.... nush... nu vroiam sa ma mai complic cu el.... Amenda oricum o sa o platesc eu dar faza e k nush dak el a avut dreptate si a avut drepturi sa faca tot ce a facut si sa se comporte in acest fel. Pls ajutati-ma.... M-a enervat urat tare.... pot sa fac ceva impotriva lui?
Astept raspunsuri. Va multumesc