avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 720 soluții astăzi
Forum Activitate ileana54

Activitate ileana54

Locuiesc intr-o casuta mica care are ca si vecin in spatele casei S.R.I. ul Locuintele vecinilor sint situate la o distanta care permite sa nu ne deranjam reciproc .De citeva luni respectiv din luna decembrie a aparut un zgomot suspect asemanator cu al unui motor deloc silentios care la inceput mergea doar ziua acum de vreo doua luni zgomotul s-a intetit si se aude cu precadere pe timpul noptii ceea ce face sa nu avem posibilitatea de a ne odihnii .Am facut o sesizare S.R.I.ului si raspunsul a fost ca nu de la ei este provenienta acestui disconfort si ne-au sugerat ca transformatoarele electrice de la poarta auto al S.R.I ar putea fi cauza dar din pacate in urma sezizarii noastre la ELECRTICA .SA raspunsul a fost ca transformatoarele nu au nici o vina .Sunetul vine din curt:((ea S.R.I dar ei neaga acest lucru drept care va rog sa imi spuneti care ar fi aceea autoritate capabila sa imi rezolve aceasta problema pentru ca a devenit insuportabila .si as dori sa ma pot adresa cuiva care sa ma ajute sa depistam sursa disconfortului si in acest fel sa scapam de el Va multumesc anticipat
Va rog sa imi spuneti cum se imparte mostenirea in cazul in care sotul este mort si nu are mostenitori .fratii.sau parintii.defuncteiisint si ei decedati.singurii mostenitori sint nepoatele respectiv fata surorii defunctei si doua fete ale fratelui defunctei si mama celor doua respectiv cumnata defunctei