avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Activitate Monaserban

Activitate Monaserban

aveti un model de cerere catre ANAF?
Ca o concluzie trebuie sa merg la ANAF si sa fac o cerere in care sa cer sa mi se comunice in scris daca societatea Y a platit in intervalul y contributiile catre Stat?
Aveti vreun model?

ANAF poate lua masuri si sa amendeze compania ca nu dat salariul?
Daca ies la pensie cred ca exista o baza de date, pe baza CNP meu, in care se stie exact daca mi s-a platit de firma x, la data y contributiile; cum calculeaza ei pensia daca nu au centralizat contributiile ?
nu stiu cum pot sa AFLU in mod LEGAL acest lucru?
am vreo sansa sa mai recuperez ceva din salariu?
Buna ziua
cum as putea sa stiu daca compania unde lucrez a virat contributiile la Stat ?
Precizez ca nu am primit salariu de 4 luni si au refuzat sa imi de-a o foaie in care sa imi precizeze de cand nu au mai platit contributiile. Circa financiara refuza sa imi de-a o foaie; camera de pensii mi-a dat un listing cu statgiul cotizatiilor dar imi spune ca nu garanteaza ca este platit.
La ITM ma trimit la circa financiara aferenta companiei iin care lucrez, dar o tipa de acolo zice ca nu este legal sa imi dea.
UNDE IN ROMANIA POT SA OBTIN ACEST LUCRU; sa stiu da cotizatiille aferente salaraiului ( 1.09.2013- mai 2014) daca sunt platite sau nu:ma poate ajuta cineva????
Răspuns la discuția Modalitati de recuperare salarii
aveti un model de sesizare pt ITM
Nu am mai primit salariul de doua luni si jumatate.
Care sunt pasii legali pe care trebuie sa-i urmez. Carei autoritati trebuie sa ma adresez.
Am vreo sansa sa recuperez banii.
Societatea unde lucrez are bani dar mai putin pt salariul meu. Mentionez ca ceillalti colegi ai mei au primit salariul.