avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 974 soluții astăzi
Forum Activitate GMariaAna

Activitate GMariaAna

Atunci aceasta hotarare a suspendarii pe care am castigat-o in proces nu are nicio valoare pt angajatorul meu ?
Hotararea a fost trimisa tuturor celor ce sunt implicati in aceasta problema: executor, anhajator si eu.
In acest caz ce mai trebuie sa fac?
Consider ca este nevoie sa completez cu un alt detaliu. In acest moment avocatul mi-a recomandat sa facem o adresa urmata de o plangere penala importiva angajatorului daca continua platile in pofida acelei hotarari judecatoresti prin care am obtinut suspendarea datoriei pana la solutionarea dosarului.
Exista vreo alta forma prin care sa determin anagajatorul sa opreasca platile?
Iar daca recurg la aceasta adresa - ce credeti ca se poate intampla?
Buna seara,
La inceputul acestui an am fost executata silit in urma unui credit bancar cu rate neachitate.
In urma unei discutii cu un avocat am facut contestatie, castigand suspendarea platii catre executor pana la solutionarea dosarului prin hotarare judecatoreasca. Hartia oficiala prin care angajatorul meu era anuntat oficial ca se supenda plata a fost trimisa atat catre acesta cat si catre executor.
In acest moment angajatorul continua sa faca plata in pofida acestei hotarari judecatoresti.
Ce solutie legala trebuie folosita pentru determinarea angajatorului sa inceteze plata?