avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 744 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters320491

Activitate ContSters320491

Răspuns la discuția Problema permis suspendat
Va multumesc tuturor celor care m-au ajutat cu niste raspunsuri benefice.
Voi merge luni la tribunalul Bucuresti si voi depune contesttatie impotriva procesului verbal.
Mai departe instanta va hotara.
o zi buna tuturor!

SUBIECT INCHIS.
Răspuns la discuția Problema permis suspendat
daca ma testa pe mine cu etilotestul si aveam valoarea de care zic eu nu era normal sa imi dea si o foaie de la etilotest sa o semnez?
Răspuns la discuția Problema permis suspendat
in mentiuni a trecut el cu mana lui fara sa ma intrebe a consumat o bere sau cred ca asa scrie

el a venit cu etilotest pur si simplu la mine si mi-a aratat valoarea de 0.33 mg/l atat fara nici o alta foaie sa alte chestii

Răspuns la discuția Problema permis suspendat
nu mi s-a dat nici un fel de foaie de la etilotest sa semnez singurul lucru pe care l-am semnat a fost procesul verbal si atat,pot trece in declaratia mea ca nu mi s-a prezentat nici un fel de foaie din etilotest?normal daca ma testatu cu etilotestu trebuia sa ma puna sa semnez si foaia de la etilotest?
martorul trebuie sa dea si el o declaratie separata?
luni la prima ora merg la tribunal sa depun contestatia
Răspuns la discuția Problema permis suspendat
asa ma gandeam si eu la un avocat,am un prieten care este avocat si o sa vorbesc cu el sa ma reprezinte.
Dar sa zicem ca prin absurd voi pierde procesul si nu ma duc sa predau permisul la politie pana la urmatoarea abatere vine cineva si te cauta acasa sa predai permisul?
Daca eu nu il predau si nu mai am nici o abatere dupa cat timp se prescrie fapta?
Răspuns la discuția Problema permis suspendat
ce acte imi sunt necesare pentru a depune contestatia?
Răspuns la discuția Problema permis suspendat
Exista vreo sansa sa nu imi elibereze permisul dupa ce depun contestatie si obtin certificatul de grefa?
Exista vreo sansa cu interventii la tribunal din partea unui avocat sa obtin certificatul de grefa in aceeasi zi in care depun contestatia?
Dupa ce ridic certificatul de grefa de la tribunal imediat merg la politia rutiera si imi ridic permisul?Din momentul in care contestatia a fost depus la tribunal suspendarea permisului de conducere se suspenda?
Răspuns la discuția Problema permis suspendat
cam cat dureaza un proces de genul acesta?
daca am ceva cunostinte la tribunal gen un avocat pot lua certificatul de grefa in aceeasi zi?
Răspuns la discuția Problema permis suspendat
dupa ce am plecat de la fata locului cand am citit procesul verbal am vazut ca a scris undeva in josul foii ca nu doreste recoltare probe biologice fara ca eu sa fi stiut acest lucru
Răspuns la discuția Problema permis suspendat
ar fi fost mai in regula sa fi mers la spital sa fac o recoltare de sange dupa ce am plecat de la politisti?
daca merg luni dimineata la prima ora la tribunal imi pot lua permisul de conducere in aceeasi zi ?Mi se eleibereaza certificatul de greafa in aceeasi zi?
Va multumesc