avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 842 soluții astăzi
Forum Activitate georgevlad87

Activitate georgevlad87

Buna ziua, va rog sa ma lamuriti daca se poate in acest caz, un apropiat al familiei mele a primit amenda si suspendarea permisului de conducere pe fond de viteza excesiva, a atacat pv politiei, dar a primit de la avocat o informare ca a fost respinsa cererea de anulare pv. In acest moment persoana in cauza se afla in Suedia unde profeseaza ca sofer profesionist, se afla in situatia in care nu stie cum sa actioneze si care ar fi procedura legala de urmat. Am verificat dosarul pe portalul justitiei [ link extern ]
Va multumesc pentru sfaturi,
Parintii mei sunt proprietari din anul 1982,intre timp casa veche a fost reconstruita de la fundatie pe acelasi amplasament,daca vreau sa mai construiesc un etaj nu pot din cauza acestor cabluri care apartin enel muntenia sud,rcs,romtelecom.
Buna seara,
Va adresez o intrebare pentru o problema veche in legatura cu traversarea cablurilor de inalta tensiune detinute de o companie nationala de distributie energie electrica,cabluri care traverseaza prin curtea mea,spatiul aerian, cablurile inra in spatiul curtii pe o lungime de 20 metrii..Ce trebuie sa fac eu sa sa pot solicita la compania respectiva mutarea acestor cabluri din spatiul curtii mele pe spatiul public.Multumesc.