avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1971 soluții astăzi
Forum Activitate VIOLACRA

Activitate VIOLACRA

va multumesc mult pentru raspuns...eu am omis sa mentionez ca eu m am intors cu o luna mai devreme decat 24 de luni pentru ca tatal renuntase la luna in care era el obligat sa stra in crestere copil. si in revisal eu apaream suspendat pana la 15 iunie si eu am incheiat de fapt pe 15 mai.
astfel daca eu m am dus cu decizia de incetare a ccc abia pe 20 mai se putea opera in revisal cu data de 16 mai?
Buna seara,
in 15 mai s a incheiat perioada de concediu de crestere copil iar pe 16 mai ar fi trebuit sa se opereze disponibilizare post pentru ca activitatea firmei s a mai restrans.am sunat pe 13 mai sa anunt ca as vrea sa intru in somaj, apoi am mers sa vad ce acte sunt necesare pentru dosar. mi s a spus ca nu se poate opera cim suspendat in cim inchis cu articolul necesar pentru a beneficia de somaj la firma fara decizia de incetare concediu crestere copil. aceasta decizie in schimb nu mi s a eliberat pe 15 mai cand am solicitat o ci pe 19. Iar acum de la firma mi se spune ca nu se poate schimba cim ul decat cu data cand am adus decizia. iar asta inseamna sa fiu descoperita la casa de asigurari cu cateva zile. este adevarat sau este reavointa?