avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 937 soluții astăzi
Forum Activitate cornoiucosmin

Activitate cornoiucosmin

Discuție Casco
Buna ziua. Sunt utilizatorul unei masina achizitionata in leasing am fost la firma Casco cu care este incheiata polita pentru constatare am cerut sa mi se repare ce se poate pe polita casco fara a plati franciza ( aceasta incepand cu al doilea eveniment) mi s au scris dunele iar in nota ( s a scris 4 evenimente) am intrebat din nou daca am franciza si mi s a raspuns ca nu am dar cel mai bn sa mai intreb la firma de leasing am fost acolo am intrebat la fel mi s a spus ca nu am am dus masina la service aceata fiind in data de 20.05.2014 am intrebat si acolo mi s a spus ca nu vad ca as avea. luni sunt sunat de service ca masina este gata sa ma duc sa o ridic intre timp ma suna de la Casco ca am de achitat 450e reprezentand franciza spun ca nu voi plati si trimit si catre service neanceperea lucrarii la masina cand aceasta era deja gata. mi s a spus ca daca nu sunt de acord sa renunt la dosar ..dar cine plateste service ul? in plus piesa vopsita la service este 350 de lei iar prin casco 150e aproximativ 680. Cand am avut ultimul eveniment acum 3 ani mi s a specificat clar in foaia de constatatre ca am de achitat o franciza de 150e am achitat fara probleme dar acum..am fost anuntat dupa ce a fost reparata masina. imi puteti da un sfat? Multumesc