avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1862 soluții astăzi
Forum Activitate alin2193

Activitate alin2193

Răspuns la discuția Furt bicicleta
Probabil se cunosteau.
Răspuns la discuția Furt bicicleta
Declaratie sefului i-a rupt-o politistu,deci nu are,iar vanzatoarea nu a daca nicio declaratie.
Răspuns la discuția Furt bicicleta
Singura problema e sa nu dispara inregistrarile video.A mai vazut si vanzatoarea cand a adus bicicleta si dupa ca i-a dat banii pe ea.
Discuție Furt bicicleta
Buna seara tuturor!
Sa va povestesc patania mea si as vrea sa stiu cum pot iesi din asta.
Eu lucrez la un magazin cu produse de uz gospadaresc si in dara de 04.6 pe la ora 9 a venit un individ necunoscut si mi-a zis ca are o bicicleta pentru sefu(el inca nu ajunsese la lucru),eu i-am zis ok si sa o lase intr-un fel de magazie a magazinului,eu i-am deschis usa si a pus-o acolo (se vede din strada ce e in interior) si i-am zis individului sa se intoarca la 9 30 cand vine sefu.
La 9 30 a venit sefu si ia dat 100lei pe bicicleta.
Toate bune si frumoase pana la ora 17 30 cand a venit politia si ne-a intrebat ce e cu bicicleta acolo(era furata).
Sefu incepuse sa o dea la intors ca e prietenu meu si sa zic eu ca i-am dat eu 100lei pe ea.
Eu am dat declaratie domnilor politisti si am scris in declaratie ce am zis mai sus(ca am luat bicicleta si am pus-o in magazie).
As vrea sa stiu cum ar trebui sa procedez acum ca banuiesc ca o sa revina politia.
Tin sa precizez ca magazinu este dotat cu camere video si se vede pe camere ce s-a intamplat.In declaratie nu am zis de sefu ca a dat banii pe ea.Le-am lasat politistilor numaru de telefon,dar nu m-au sunat pana acum.cum ar trebui sa procedez mai departe?
Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie.