avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Activitate Andreiulmeu

Activitate Andreiulmeu

Răspuns la discuția Divort, 2 copii minori

Multumesc mult pentru sfaturi.
Cei de la organizatia TATA sunt avocati specializat in divorturi si apararea drepturilor tatilor, ce stiti ?!... Credeti ca are sens sa apelez la ei ?!... I-am sunat, le-am scris mail, dar parca toate mesajele mele se scurg intr-o gaura neagra... Nu am primit nici un raspuns...


Buna ziua,

Sunt un tata de 36 de ani, cu doi copii minori, de 4 si 6 ani, care doreste sa divorteze. Motivul principal este infidelitatea sotiei si secundar minciunile care persista de ani de zile. A facut imprumuturi in nume propriu, a luat bani din banca si mi-a venit acasa PROPUS EXECUTARE SILITA (bani cu care nu stiu ce a facut, circa 3.500 ron).
Eu imi iubesc nespus cei doi copii, nu doresc sa renunt la ei, sotia are o perioada lunga (probabil de cand cu amantul), in care nu mai are aproape nici o legatura cu ei. Problema este ca ea nu vrea sa imi lase copii, desi nu are unde sa-i creasca (noi locuim in apartamentul mamei cu 3 camere al mamei) si in plus dimineata are scoala, dupa-amiaza merge la serviciu (pana la ora 22.00).
Dati-mi un sfat va rog, ce sa fac, cum sa fac, de unde sa incep, pentru ca simt ca-mi pierd mintile....
Am uitat sa precizez, aseara am gasit mesajele in care sotia isi declara iubirea, disperarea fata de iubit si AM FOTOGRAFIAT ACESTE MESAJE CU TELEFONUL MEU MOBIL.
Pot fi folosite ca proba in justitie ?...

Multumesc anticipat pentru sfaturile dumneavoastra.