avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1001 soluții astăzi
Forum Activitate mirceagaburici

Activitate mirceagaburici

Discuție Plangere la DNA
buna seara.as vrea sa depun o plangere la dnaimpotriva unor procurori,dar mai intai sa va descriu problema intr-un rezumat.in anul 2004 sotia mea a suferit un accident de munca grav lucrand la un utilaj improvizat.mentionez ca lucra sub presiunea umbrei de amenintare ca in caz contrar va fi pusa pe liber.deci cumva constrans.s-a produs accidentul care a avut ca urmare plaga penetrata toraco-abdominala cu ficat sectiona,intestin gros sectionat,etc.in urma acestora sotia mea a stat internata in spital la sectia chirurgie 58 de zile.am trecut la a ataca penal fapta produsa care dupa cum v-am relatat a produs o vatamare corporala grava.ei,toti procurorii din parchetul de pe langa judecatoria moinesti,jud bacau,au dispus nup pe motiv ca fapta nu este prevazuta de legea penala,fapta fiind dupa cum v-am scris mai sus a dus la o vatamare corporala provocata in urma neglijentei conducatorului locului de munca care a pus presiune asupra ei si a fortat-o cumva moral sa lucreze la un utilaj improvizat.am banuiala si mai mult de atat dar nu am cum sa dovedesc faptul ca procurorii din parchetul sus mentionat au fost mituiti de catre administratorul societatii,cetatean sirian cu nmare dare de mana.as vrea sa va rog sa analizati cele spuse si sa-mi spuneti daca pot sa fac o plangere la dna pentru neglijenta in serviciu impotriva procurorilor respectivi sau eventual chiar pentru luare de mita.ca dovada pot depune ordonantele si rezolutiile emise de procurori in care se dispunea nup si care parca prea sunt trase la xerox.va multumesc