avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 993 soluții astăzi
Forum Activitate lazaricaeduard

Activitate lazaricaeduard

Buna ziua,
va rog sa ma ajutati in gasirea unei solutii ! Am fost executat silit de o banca si am facut contestie la executare. La Judecatorie mi s-a admis contestatia si s-au anulat actele executarii. Banca a depus recurs si la Tribunal a fost respins recursul, iar hotararea Judecatoriei a ramas definitive si irevocabila. Instantele au obligat banca sa plateasca cheltuielile de judecata si onorariul avocatului. Hotararea definitive si irevocabila este data in 08.05.2014. Cu toate ca am trimis nenumarate notificari si la banca si la executorul judecatoresc care m-a executat, nici pana azi nu mi s-au sistat popririle pe conturi (in contiunare mi se opresc bani din conturi) si nici pana azi banca nu mi-a platit cheltuielile hotarate de instant. Mentionez ca am depus actiune in instanta pentru intoarcerea executarii si am facut plangere penala impotriva executorului. De asemenea am facut reclamatie la Ministerul Justitiei si la Camera Executorilor impotriva executorului care in contiunare imi opreste bani din conturi.
va multumesc !